«Σίφουνας» η Σάκκαρη!

Η κορυφαία Ελληνίδα τενίστρια πήρε την πρόκριση με 6-0, 6-1 σε βάρος της Αμερικανίδα σε μόλις 55 λεπτά και θα παίξει στη φάση των «64» με την Τσέχα Κατερίνα Σινιάκοβα, που άφησε εκτός με 7-6(5), 6-1 την Έλενα Ριμπάκινα.

Μετά από μόλις 29 λεπτά η Μαρία πήρε το πρώτο σετ χωρίς απώλεια γκέιμ και όταν δέχτηκε μπρέικ στο ξεκίνημα του δεύτερου, η αντίπαλός της αποθεώθηκε… σαν να έβαλε γκολ.

Στη συνέχεια, όμως, η 23χρονη αθλήτρια αποκατέστησε ξανά την τάξη και έκλεισε τον αγώνα, παίρνοντας έξι συνεχόμενα γκέιμ.

Ήταν μια εξαιρετική εμφάνιση και είναι χαρακτηριστικό ότι η Ελληνίδα τενίστρα σημείωσε 28 winners, έναντι μόνο δύο της Τατισβίλι. Η απόσταση μεταξύ των δύο κοριτσιών ήταν εμφανέστατη…

Κόντρα στη Σινιάκοβα, που βρίσκεται στο Νο.42 της παγκόσμιας κατάταξης, η Μαρία έχει μία νίκη σε δύο αγώνες.

Είχε νικήσει την 23χρονη Τσέχα στον πρώτο γύρο του Wimbledon το 2017, αλλά είχε γνωρίσει την ήττα πέρυσι στην πρεμιέρα της στο Australian Open.

Η νικήτρια αυτού του ζευγαριού θα αναμετρηθεί στον τρίτο γύρο με μια εκ των Βικτόρια Αζαρένκα, Ναόμι Οσάκα.

Πηγή: Sdna.gr

Απόπειρα φόνου στην Ανθούπολη: Υπό οκταήμερη κράτηση και ο 28χρονος που συνελήφθη στη Λάρνακα

Υπό οκταήμερη κράτηση τέθηκε και ο 28χρονος που συνελήφθη στη Λάρνακα, για την απόπειρα φόνου στην Ανθούπολη.