ΕΛΛΑΔΑ

Πάτησε γκάζι και «καθάρισε»

Τα βρήκε σκούρα στ Α’ ημίχρονο η Κέρκυρα απέναντι στον ΟΦΗ, όμως πάτησε γκάζι στην επανάληψη και «καθάρισε» το παιχνίδι παίρνοντας τη νίκη με το επιβλητικό 4-1.

Ο διαιτητής έδειξε τέσσερις φορές το σημείο του πέναλτι (τρία για την Κέρκυρα, ένα για τον ΟΦΗ) και ο αγώνας πρόσφερε καλό θέαμα και αρκετά γκολ. Χάθηκαν δύο πέναλτι για την Κέρκυρα με τον Γκόμες στο Α’ ημίχρονο που βρήκε τις δύο ομάδες στο ισόπαλο 1-1. Ο Κοντός άνοιξε το σκορ στο 22’ και ισοφάρισε ο Μαϊρόν στο 31’.Ο Ανδρεόπουλος στο 55’, ο Κοντός με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 58’ και ο Γκόμες στο 72’ διαμόρφωσαν το τελικό 4-1.

Κέρκυρα: Κουτζαβασίλης, Μανωλάς, Βενέτης, Καϊκούτ, Γκαζαριάν (76' Κρητικός), Γκόμες, Καρντόζο (69' Γεωργακόπουλος), Μαρκόφσκι (59' Λεάλ), Κόντος, Ντιμιτρόφσκι, Ανδρεόπουλος

ΟΦΗ: Λόρια, Μανιδάκης, Κουτσιανικούλης, Τζορτζ (46' Φαζός), Ροβίθης, Κάλαϊτζιτς, Λαμπρόπουλος, Περογαμβράκης, Μπολάκης, Μαραθιανός, Μακρής

Απόπειρα φόνου στη Λευκωσία: Διασωληνωμένος ο 34χρονος - Συνεχίζονται οι έρευνες για εντοπισμό των δραστών

Μονή Αββακούμ: Την Παρασκευή η διαδικασία αίτησης των μοναχών για ακύρωση δέσμευσης περιουσιακών στοιχείων

Υπουργείο Υγείας: Αυτές είναι οι συστάσεις προς το κοινό για προστασία από τη σκόνη

Αφορά χαμηλοσυνταξιούχους: Έρχεται αυξημένο το φετινό πασχαλινό επίδομα - Δείτε το ποσό

Στον αέρα η ανάπτυξη λιμανιού-μαρίνας Λάρνακας - «Το έργο θα γίνει» διαμηνύει ο Βαφεάδης

Διέταξε διοικητική έρευνα για τη φωτιά στο Κρατικό Δάσος Λεμεσού η Μαρία Παναγιώτου - Πληροφορίες για ανθρώπινο λάθος με φωτοβολίδα

Διοικητική έρευνα διέταξε η Υπουργός Γεωργίας, Μαρία Παναγιώτου, σχετικά με τα αίτια της πυρκαγιάς στο Κρατικό Δάσος Λεμεσού, η οποία συνεχίζει να βρίσκεται σε εξέλιξη.