Ερυθρός Αστέρας: Νίκη με τους «Έλληνες» πριν τον Ολυμπιακό (ΒΙΝΤΕΟ)

Τρεις ημέρες πριν υποδεχθεί τον Ολυμπιακό (1/10, 22:00) στο κατάμεστο «Ράικο Μίτιτς» για τη δεύτερη αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Champions League, ο Ερυθρός Αστέρας νίκησε 3-1 τη Μάτσβα για τη δέκατη αγωνιστική του σερβικού πρωταθλήματος.

Οι ερυθρόλευκοι του Βελιγραδίου ανέβηκαν στην κορυφή. Έφθασαν στη νίκη χάρη στα γκολ τριών παικτών που έχουν περάσει από το ελληνικό πρωτάθλημα. Ο πρώην φορ του Παναιτωλικού, Τομανέ, άνοιξε το σκορ οκτώ λεπτά μετά την έναρξη του ματς.

Ο πρώην φορ του Ολυμπιακού, Μοχάμεντ Μπεν, ο οποίος δεν είναι στην ευρωπαϊκή λίστα έκανε το 2-0 στο 32ο λεπτό και ύστερα από πέντε – στο 37ο – ο πρώην μέσος του ΠΑΟΚ, Χοσέ Κάνιας, ο οποίος μίλησε το Σάββατο στον Sport24 Radio 103,3 για το ματς με την ομάδα του Πειραιά αλλά και την πρώην του ομάδα, διεύρυνε το προβάδισμα σε 3-0.

Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενη ήταν να μειώσουν στο 83ο λεπτό με τον Μιλοσάβλιεβιτς και να διαμορφώσουν το τελικό σκορ (3-1).

Τραγωδία στην άσφαλτο - Έχασε τη ζωή του ο Πολύκαρπος Μιχαήλ από την Κοκκινοτριμιθιά