Με τον… γνωστό του τρόπο ο Πράνιτς ΕΚΡΙΝΕ το ντέρμπι

Με το εύστοχο κτύπημα πέναλτι του Πράνιτς στο 61ο λεπτό η Αγία Νάπα κέρδισε την Αλκή Ορόκλινη με 1-0, στο παιχνίδι με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Β΄ κατηγορίας.

Η Αγία Νάπα ξεκίνησε καλύτερα το παιχνίδι, ακολούθως με το πέρας του 10λεπτου ανέβηκε η Αλκή Ορόκλινη, με την μπάλα ν’ ανεβοκατεβαίνει στις δύο περιοχές, να δημιουργούνται ευκαιρίες για ν’ ανοίξει το σκορ.

Παρόλα αυτά, το 0-0 ήταν το σκορ ημιχρόνου..

Στο β΄ ημίχρονο το σκηνικό ήταν παρόμοιο, με την Αγία Νάπα να κερδίζει πέναλτι, μέσα σε διαμαρτυρίες της Αλκής Ορόκλινη.  Στο 61ο λεπτό α λα… πανένκα (έτσι τα έκανε και στην Ανόρθωση όποτε του δινόταν η ευκαιρία από την άσπρη βούλα) ο Πράνιτς το εκτέλεσε και έστειλε την μπάλα στα δίκτυα του Σπόλιαριτς.

Το 1-0 έμεινε μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα του Μάριου Χριστοφόρου.

Με τη νίκη αυτή η Αγία Νάπα πήγε στην 1η θέση του ομίλου με 7 βαθμούς, ενώ η Αλκή μένει στην 4η θέση με 4 βαθμούς.

ΕΝΔΕΚΑΔΕΣ

ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ: Ταίρης, Σεργίου, Σάλιτς, Περατικός, Πεχλιβάνης, Λαφάρτζ, Κολοκούδιας, Μέρτακκας, Πεχλιβανόπουλος, Πράνιτς, Τριμπό

Στον πάγκο: Ντίβοφσεκ, Τζιωρτζιή, Ανδρέου, Κατσαντώνης, Αρτεμίου, Ελευθερίου, Νικολάου, Αντωνίου, Μενσά

ΚΙΤΡΙΝΕΣ

Λαφάρτζ, Πράνιτς – Κωνσταντίνου

«Τσάκωσαν» άνδρα στη Λευκωσία με πυροβόλο όπλο και σφαίρες και του πέρασαν χειροπέδες

Eurovision 2024: Οριστικά εκτός τελικού η Ολλανδία - Η ανακοίνωση και η πρώτη αντίδραση του τραγουδιστή - Βίντεο

Τα έσοδα και οι δαπάνες του κράτους το πρώτο τρίμηνο του 2024 - Πόσα ξόδεψε και πόσα έβαλε στα ταμεία

Με μια βαλίτσα στο χέρι οι Κύπριοι – Πού σπατάλησαν τα περισσότερα χρήματα και ποιοι οι κυριότεροι λόγοι ταξιδιών

Δικηγόροι Μοναχών: Τους καταβλήθηκαν οι μισθοί τους μετά από οδηγίες του Ησαΐα

«Πνίγεται» στη σκόνη η Κύπρος - Οι μετρήσεις σε κάθε πόλη και η περιοχή με τη μεγαλύτερη συγκέντρωση

Υπόθεση Θανάση Νικολάου: Ζητά ακύρωση του πορίσματος της θανατικής ανακρίτριας ο Σταυριανού

Το πόρισμα της θανατικής ανακρίτριας για την υπόθεση του Εθνοφρουρού Θανάση Νικολάου είδε χθες (10/05) το φως της δημοσιότητας.