Το γύρισε με σβηστές μηχανές και προκρίθηκε η Ξάνθη

Έφερε τούμπα το σκορ του πρώτου αγώνα και προκρίθηκε στους «16» του Κυπέλλου η Ξάνθη που επικράτησε με 3-0 του Απόλλωνα Λάρισας.

Το εισιτήριο για τους «16» του Κυπέλλου Ελλάδος σφράγισε η Ξάνθη, που απέδειξε την ανωτερότητα της στη ρεβάνς και ανέτρεψε το σκορ του πρώτου αγώνα (2-1) κόντρα στον Απόλλωνα Λάρισας.

Οι Ακρίτες επικράτησαν με 3-0 στα Πηγάδια, έδειξαν μετά τη νίκη πρωταθλήματος κόντρα στον Ατρόμητο ότι βρίσκουν και πάλι τα πατήματα τους και πάνε με καλή ψυχολογία στο ματς της επόμενης αγωνιστικής πριν τον ΠΑΟΚ.

Μόλις στο 2ο λεπτό, ο Μπαριέντος ξεκλείδωσε την αντίπαλη άμυνα, ενώ λίγο πριν το φινάλε του ημιχρόνου ο Ντε Αμορίν ολοκλήρωσε ιδανικά την οργανωμένη επίθεση της Ξάνθης, έκανε το 2-0 και ανέτρεψε το σκορ του πρώτου αγώνα κάτι που βοήθησε στο να φύγει το όποιο άγχος από τους συμπαίκτες του.

Η σεμνή τελετή έλαβε τέλος στο 4ο λεπτό με τον Στάρτζεον να διαμορφώνει το τελικό 3-0 και τους γηπεδούχους να κάνουν από εκείνο το σημείο συντήρηση δυνάμεων ενόψει και του ματς πρωταθλήματος με τον «δικέφαλο του Βορρά».

Αναλυτικά οι ρεβάνς της 5ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας

Τρίτη, 3/12

Παναιτωλικός-Ιαλυσός 5-1 (9-1)
(59’, 73’ πέν. Μπαΐροβιτς, 60’ Μιμίτο, 64’ αυτ. Γκελάι, 81’ Γιοβάνοβιτς / 77’ Πεταυράκης)

Εργοτέλης-Τρίκαλα 0-1 (2-4)
(7’ Βέρτζος)

Τετάρτη, 4/12

Αστέρας Τρίπολης-ΑΟ Πλατανιάς 3-2 (0-1)
(91′, 111′ πεν. Ινγκλέσιας, 120′ Φερνάντες – 14’ πεν. Λουκίνας, 101′ Μπιανκόνι)

ΟΦΗ-Καβάλα 4-0 (4-2)
(39’ Τσιλιανίδης, 51’, 55’ Νέιρα, 90’ Φιγκεϊρέδο)

Πανιώνιος-Ολυμπιακός Βόλου 6-0
Ξάνθη-Απόλλων Λάρισας 3-0 (1-2)
(2′ Μπαριέντος, 41′ Αμορίν, 49′ Στράτζεον)

Πηγή: Sport-fm.gr

Εκτός Πινδάρου η Νιόβη Παρισσινού - Τέλος ο ΔΗΣΥ για την πρώην Αναπληρώτρια Κυβερνητική Εκπρόσωπο

Σε διαθεσιμότητα ο Διευθυντής της Υπ.Μεταλλειών - Ζήτησε ανάκληση όλων των αδειών η Παναγιώτου

Βρέθηκαν για ώρες στο σημείο της απόπειρας φόνου οι ανακριτές – Η κατάσταση της υγείας του θύματος

Στον Αρχηγό Αστυνομίας με οδηγίες ΓΕ για ποινική διερεύνηση το πόρισμα για χειραγώγηση αγώνων ποδοσφαίρου

Πέντε νέες κάμερες θα τεθούν σε λειτουργία στη Λεμεσό - Πότε θα αρχίσουν να γράφουν

Υπόθεση Μονής Αββακούμ: Σιωπή από Ιερά Σύνοδο - Τι γίνεται με τα χρονικά περιθώρια της έρευνας

Υποβλήθηκαν οι υποψηφιότητες για Δημάρχους, Αντιδημάρχους και Δημοτικούς Συμβούλους - Όλα όσα έγιναν

Πραγματοποιήθηκε σήμερα Πέμπτη 25 Απριλίου, η υποβολή υποψηφιοτήτων για τις εκλογές ανάδειξης Προέδρων Επαρχιακών Οργανισμών Αυτοδιοίκησης, Δημάρχων, Αντιδημάρχων, Δημοτικών Συμβούλων και Μελών Σχολικών Εφορειών. Το ThemaOnline σας μετέφερε τη διαδικασία.