Απίστευτη «ΣΦΑΛΙΑΡΑ» στη Βέρντερ Βρέμης!

«Φύλλο και φτερό» (και μάλιστα μέσα στο σπίτι της) έκανε η Μάιντς τη Βέρντερ! Με πρωταγωνιστή τον Κουάισον, που έκανε χατ-τρικ, της έριξε μεγαλοπρεπή πεντάρα (5-0) και την έβαλε σε μπελάδες.

Σε νέα ταπείνωση ανάγκασε η Μάιντς τη Βέρντερ!

Μετά την εξάρα από την Μπάγερν, η ομάδα της Βέρντερ κατάφερε να… φάει περισσότερα από την ομάδα του Ακίμ Μπιερλόρτσερ, που έκανε απίστευτο περίπατο με 5-0.

Πριν καν ολοκληρωθεί το ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι είχαν σοκάρει την εξέδρα. Χάρη στον εκπληκτικό Κουάισον (που έκανε χατ-τρικ σε 38 λεπτά) και ένα αυτογκόλ ενδιάμεσα από τον Βελίκοβιτς που διεύρυνε ακόμα περισσότερο το σκορ.

Στο δεύτερο 45λεπτο, δε, η Βέρντερ όχι μόνο δεν κατάφερε ν’ αντιδράσει, αλλά ήρθε ο Ματετά στο 82’ να της ρίξει τη… χαριστική βολή και να υπογράψει το τεράστιο διπλό της Μάιντς.

Αυτό που της επέτρεψε να απομακρυνθεί από τις τελευταίες θέσεις και ταυτόχρονα να φέρει τη Βέρντερ (που συμπλήρωσε 11 ματς με μια νίκη) επικίνδυνα κοντά στους μπελάδες.

Το πρόγραμμα της 16ης αγωνιστικής

Τρίτη, 17/12

Βέρντερ Βρέμης-Μάιντς 0-5
(10’, 19’, 38’ Κουάισον, 15’ αυτ. Βελίκοβιτς, 82’ Ματετά)

Ντόρτμουντ-Λειψία (21:30)
Άουγκσμπουργκ-Φορτούνα Ντίσελντορφ (21:30)

Κυριακή, 22/12

Φορτούνα Ντίσελντορφ-Ουνιόν Βερολίνου (16:30)
Πάντερμπορν-Άιντραχτ Φρανκφούρτης (19:00)

Πηγή: sport-fm.gr

Ανάλυση - Επίθεση Ισραήλ: Τι να περιμένουμε μετά το χτύπημα - Το Ιράν ενεργοποίησε συστήματα αεράμυνας

Στη Μέση Ανατολή και στις σχέσεις Ισραήλ και Ιράν είναι στραμμένα τα βλέμματα της διεθνούς κοινότητας για ακόμη μία φορά μετά το χτύπημα στο έδαφος της Τεχεράνης που αποδίδεται στο Τελ Αβίβ.