ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Με το μαχαίρι στα δόντια η Δόξα – Νέο ενδιαφέρον μετά την γκολάρα Αγκάνοβιτς!

ΣΧΟΛΙΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ – Σε ένα πρώτο ημίχρονο όπου η Δόξα ήταν εμφανώς καλύτερη, προηγείται με 2-0 της ΑΕΛ.

Μόλις στο 8ο λεπτό η Δόξα κέρδισε πέναλτι και στο 9ο λεπτό το μετέτρεψε σε γκολ ο Λουίς Κάρλος. Η ομάδα της Κατωκοπιάς έδειχνε να πατάει καλύτερα και μετά το γκολ έφτασε κοντά σε δεύτερο στο στο 18′ όμως το πλασέ του Ζορζίνιο σταμάτησε στο δοκάρι.

Η ΑΕΛ απείλησε για πρώτη φορά στο 22’με συρτό σουτ του Μαέ όμως ο Γκρεμσλ απείλησε ενώ στο 28′ η Δόξα έφτασε και σε δεύτερο γκολ! Μετά από λάθος στην άμυνα της ΑΕΛ η μπαλιά του Κάρλος από αριστερά κατέληξε στον Ιτάλο, ο οποίος από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Έξι λεπτά μετά όμως, στο 34′ ο Αγκάνοβιτς με εντυπωσιακό σουτ μέσα από την περιοχή σκόραρε και μείωσε σε 2-1 δίνοντας ελπίδες στην ΑΕΛ.

Το 2-1 παρέμεινε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου με την Δόξα να οπισθοχωρεί ενώ η ΑΕΛ σκόραρε στο 45+2′ με Χουράδο όμως ο ρεφ υπέδειξε επιθετικό φάουλ σε μια περίεργη φάση.

Αυτά είναι τα επικίνδυνα έθιμα του Πάσχα – Πώς μπορούμε να προστατευθούμε; - Οι ενέργειες για πρόληψη από την Αστυνομία

Από πυρκαγιά σε πυρκαγιά έτρεχε η Πυροσβεστική - Το επιχειρησιακό πλάνο ενόψει καλοκαιριού

Έπιασε «λαυράκι» η ΥΚΑΝ - Συγκάτοικοι έκρυβαν ναρκωτικά μέσα στα δωμάτιά τους

Απάτη στη Λεμεσό: Παρίστανε τον συνεργάτη ιδιοκτητών διαμερισμάτων - Χειροπέδες σε 34χρονο

Στιγμές τρόμου για 23χρονη: Αδέλφια την απείλησαν, την απήγαγαν και την τραυμάτισαν με μαχαίρι – Πρώην συμβίος της ο ένας

Eurovision 2024: Η Silia Kapsis έκανε την πρώτη της πρόβα με το «Liar»

Απόπειρα φόνου στην Ανθούπολη: Μπαράζ συλλήψεων – Χειροπέδες σε ακόμη ένα πρόσωπο – Εννέα το σύνολο

Στη σύλληψη ακόμη ενός προσώπου προχώρησε η Αστυνομία, αναφορικά με την απόπειρα φόνου στην Ανθούπολη, ανεβάζοντας το σύνολο των προσώπων στα εννέα.