Το λες και… ΓΙΑΤΡΙΚΟ!

Η χτεσινή νίκη του Απόλλωνα πάνω στην Άχνα, λειτουργεί ως γιατρικό ψυχολογίας, ύστερα απο τα μαζεμένα αρνητικά αποτελέσματα της ομάδας στο πρωτάθλημα.

Οι κυανόλευκοι νικώντας με 2-0, θα πρέπει να παρουσιαστούν πολύ χάλια στον επαναληπτικό εκτός έδρας, για να μην «τσεκάρουν» το εισιτήριο για τα ημιτελικά του κυπέλλου.

Το χρονικό διάστημα που κράτησαν περισσότερο, οι λίγοι φίλοι της ομάδας που ήταν στην Δυτική, ήταν τα πρώτα 15 λεπτά. Έφτιαξαν αρκετές φάσεις για γκολ, αλλά μετά το «χτύπημα» του Φακούντο, κόπασε ο καλός ρυθμός της ομάδας.

Στα θετικά του ματς και η… παραγωγική παρουσία του Τσιάρλι Μπέντσιοπ.  Απο κλέψιμο πάνω στον τερματοφύλακα και δική του σέντρα, σημειώθηκε το 1-0, από πάσα λουκούμι του Πίττα, ο Ολλανδός φορ, «επέστρεψε» στο σκοράρισμα.

Είχε σημειώσει γκολ εναντίον της Άχνας και στον πρόσφατο αγώνα πρωταθλήματος στο Τσίρειο.

Ορεξάτος και με πολλή ενέργεια ήταν ο Ενσούε, έκανε μια πολύ όμορφη ενέργεια στην επανάληψη, στο σουτ που επιχείρησε η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι.

Η τεχνική ηγεσία έδωσε ανάσες ξεκούρασης, σε μερικούς βαρυφορτωμένους παίχτες. Προεξάρχοντος του Ζοάο Πέδρο, τον Παπουλή τον έβαλε για μισό ημίχρονο αλλαγή.

Για το παιχνίδι του Σαββάτου με τη Δόξα, δεν υπολογίζονται οι τραυματίες Μολ, Γκακπέ κι ο ανέτοιμος Μάρκοβιτς.

Έπεσε από τον δεύτερο όροφο οικίας 56χρονος - Κρίσιμα στο Νοσοκομείο

Κεντρικές Φυλακές: «Τσάκωσαν» το κρατούμενο που είχε αποδράσει – Πού εντοπίστηκε

Πασχαλινά αυγά από «χρυσάφι» - Γιατί ανεβαίνουν οι τιμές του κακάο; Οι λόγοι, το ποσοστό και η νόσος του μαύρου λοβού

Δρόμος Πάφου-Πόλης: Έμεινε στα χαρτιά η ολοκλήρωση της Α’ φάσης λόγω καθυστερήσεων - Εν αναμονή αποφάσεων

Βόμβα σε club στον Πρωταρά: Στο κελί για 8 ημέρες ο 31χρονος – Οι κατηγορίες που τον βαραίνουν

Κατερίνα Στικούδη: «Κεκλεισμένων των θυρών» η βάφτιση του δεύτερου γιου της

LIVE: «Το Ιράν δεν σχεδιάζει άμεσα αντίποινα εναντίον του Ισραήλ» - Ρίχνουν τους τόνους Τεχεράνη και Τελ Αβίβ

Νέος συναγερμός σήμανε σε ολόκληρη τη Μέση Ανατολή, μετά τις αναφορές αμερικανικών ΜΜΕ για επίθεση του Ισραήλ στο Ιράν με πυραύλους. Το ThemaOnline σας μεταφέρει τις εξελίξεις