ΜΙΛΗΣΕ… στο φινάλε ο Τομάς για Αγία Νάπα, σημαντικό διπλό για Οθέλλο – Αποτελέσματα και σκόρερ αγώνων Β΄ κατηγορίας

Συνεχίστηκε το Σάββατο η 5η αγωνιστική της Β΄ φάσης του πρωταθλήματος Β΄ κατηγορίας.

Για τον Όμιλο Premier είχαμε τα εξής αποτελέσματα:

Ερμής Αραδίππου – Καρμιώτισσα Πολεμιδιών 2-3 (16΄ Ντεβέσα, Γεωργίου – 4΄, 34΄  Ρομό, 52΄ Ράμος)

61΄Κόκκινη κάρτα για Οζίας και η Καρμιώτισσα μένει με 10 παίκτες.

90+1΄ Χαμένο πέναλτι Παπαθανασίου

Διαβάστε:

Σπουδαία… ΑΠΟΔΡΑΣΗ στο ντέρμπι κορυφής – Χαμένο πέναλτι στις καθυστερήσεις και «ΦΩΤΙΑ» στην κορυφή

Αγία Νάπα – Αναγέννηση Δερύνειας 1-0 (90+2΄ Τομάς)

Ονήσιλος Σωτήρας – Οθέλλος Αθηαίνου 1-2 (48΄ Ντιαλό – 24΄ Κυπριανού, 43΄ Μπερνάρντο)

Χθες…

ΑΣΙΛ – Άρης 0-1

Για τον Όμιλο Standard είχαμε τα εξής αποτελέσματα:

Όμιλος Standard

Ομόνοια Ψευδά – Ομόνοια Αραδίππου 2-3 (41΄ Παναγιώτου, 69΄ Κουλουμπρής – 12΄, 89΄ Ούρος, 83΄ Παναγή πέναλτι)
Ακρίτας Χλώρακας – ΠΟ Ξυλοτύμπου 3-1 (5΄ Μαμμίδης, 36΄ Παχταλιάς, 80΄ Χριστοδούλου – 26΄ Αντιόλο)
Χθες
ΕΝΥ – ΑΕΖ 0-0
Αύριο:
15:00 Διγενής Ακρίτας Μόρφου – Αλκή Ορόκλινης
Η ενημέρωση από την ιστοσελίδα της ΚΟΠ αναφέρει:
Το πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής της δεύτερης φάσης του Πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας συνεχίστηκε σήμερα με ντέρμπι για τον όμιλο Premier.

Στο Δημοτικό Στάδιο Αραδίππου η Καρμιώτισσα Πολεμιδιών νίκησε με 3-2 τον Ερμή Αραδίππου, τον υποχρέωσε στην πρώτη του ήττα και τον πλησίασε στους δύο βαθμούς.

Η Καρμιώτισσα άνοιξε το σκορ με κεφαλιά του Ρομό στο 4ο λεπτό, ο Ερμής ισοφάρισε στο 16ο λεπτό με τον Ντεβέσα και στο 34ο λεπτό ο Ρομό πάλι με κεφαλιά έδωσε εκ νέου προβάδισμα (2-1) στη φιλοξενούμενη ομάδα.

Στο 52ο λεπτό ο Ράμος από κοντά πέτυχε το 3-1. Στο 60ο λεπτό αποβλήθηκε ο Ράϊς και η Καρμιώτισσα συνέχισε με δέκα ποδοσφαιριστές.

Στο 66ο λεπτό ο Ηλίας Γεωργίου σκόραρε για τον Ερμή μειώνοντας σε 2-3. Στο 90ο λεπτό ο Ερμής κέρδισε πέναλτι που εκτέλεσε ο Παπαθανασίου και απέκρουσε ο Καϊρίνος.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα:

Ερμής Αραδίππου – Καρμιώτισσα Πολεμιδιών 2-3
Αγία Νάπα – Αναγέννηση Δερύνειας (90′ Τομάς)
Ονήσιλος Σωτήρας – Οθέλλος Αθηαίνου 1-2
ΑΣΙΛ Λύσης – Άρης 0-1 (χθες)

Για τον όμιλο Standard η αυλαία άνοιξε χθες με την αναμέτρηση ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα – ΑΕΖ Ζακακίου που έληξε ισόπαλη 0-0.