«Πάρτι» πρόκρισης με τριάρα

Οι Απόλλων Ladies επιβεβαίωσαν τον τίτλο του φαβορί πήραν την πρόκριση για τη β’ φάση του Γυναικείου Τσάμπιονς Λιγκ επικρατώντας με 3-0 της Σουόνσι, ομάδα της Ουαλίας στο ΓΣΖ.

Το σκορ άνοιξε πολύ νωρίς, στο 5ο λεπτό η Χάρντι έπειτα από σέντρα της Φόλκεσον, ενώ το 2-0 που «έκλεισε» το ημίχρονο, πέτυχε με εύστοχο χτύπημα πέναλτι η Φρέντα στο 43’.

Στο 56’ της επανάληψης, η ίδια παίκτρια έγραψε το 3-0 με το δεύτερο προσωπικό της τέρμα.

Κάπως έτσι διαμορφώθηκε το τελικό σκορ (3-0) με τις Απόλλων Ladies να μαθαίνουν αντίπαλο για την επόμενη φάση την Παρασκευή.

The post «Πάρτι» πρόκρισης με τριάρα appeared first on Thema Sports.

Μεγάλη Τρίτη: Τι γιορτάζουμε σήμερα – Τα μαθήματα από τις δύο παραβολές και τα έθιμα της ημέρας

Βεγγαλικά σε περίπτερα: Ποια δικαιούνται να διατίθενται - Μπορούν να πωλούνται σε ανήλικους;

«Ω γλυκύ μου… κρέας»: Έρχεται νέα αύξηση στο χοιρινό – Στα ύψη το αρνί - Τρέχουν να προλάβουν την αργία της Πρωτομαγιάς οι καταναλωτές

Survivor 2024: Το... πολεμικό κλίμα και ο δεύτερος μονομάχος - Δείτε βίντεο

Καιρός: Αλαλούμ με σκόνη, θερμοκρασία που ανεβαίνει και… βροχές – Ίσως και χαλάζι

ΔΗΣΥ: Νούμερο ένα προτεραιότητα η συσπείρωση του κόμματος - Έκλεισε το κεφάλαιο για τις διαγραφές

Με πρωταρχικό στόχο την όσο το δυνατόν μεγαλύτερη συσπείρωση του κόμματος, ο ΔΗΣΥ βάζει πλώρη για τις Ευρωεκλογές με στόχο την πρωτιά.