Πάει EURO με ΥΠΟΓΡΑΦΗ Ντούρις στην παράταση!

Μετά τα Σκόπια και Ουγγαρία η Σλοβακία με «χρυσό» γκολ του Ντούρις επικράτησε της Βορείου Ιρλανδίας με 2-1 και πήρε το εισιτήριο για τους ομίλους του Euro. Στην παράταση κρίθηκε το ματς που έκρυβε συγκινήσεις στο τέλος με τον επιθετικό της Ομόνοιας να βάζει την… υπογραφή του!

Ο Κούτσκα έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους στο 17′, σκορ το οποίο «έκλεισε» το α’ μέρος.

Εκεί που όλα έδειχναν πως οι φιλοξενούμενοι θα έπαιρναν το εισιτήριο πρόκρισης, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 1-1 στο 87’ με αυτογκόλ του Σκρίνιαρ και η αναμέτρηση πήγε στην παράταση.

Ο επιθετικός της Ομόνοιας, Μίχαλ Ντούρις, ο οποίος ήρθε από τον πάγκο στο 65’ αντικαθιστώντας τον Μακ, έγινε ο ήρωας για τους Σλοβάκους αφού στο 110’ διαμόρφωσε το 2-1 και έδωσε το εισιτήριο στη Εθνική της χώρας του!

Διαβάστε: «Πυροβόλησε» ο Ντούρις, μια ανάσα από τους ομίλους η Σλοβακία! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Τόμας Χούμποτσαν πήρε φανέλα βασικού και αγωνίστηκε σε όλο το ματς με τον ομοσπονδιακό τεχνικό των Σλοβάκων, Στέφαν Τάρκοβιτς, να κάνει την έκπληξη, αφού ο αμυντικός της Ομόνοιας είχε αποσυρθεί τον Οκτώβριο του 2019, όμως, τον κάλεσε ξανά και τον εμπιστεύτηκε.

The post Πάει EURO με ΥΠΟΓΡΑΦΗ Ντούρις στην παράταση! appeared first on Thema Sports.

Μεγάλη η πυρκαγιά στην Πάφο, δυσκολεύουν την κατάσβεση οι ισχυροί άνεμοι - Δείτε βίντεο

Φωτιά ξέσπασε γύρω στις 20.00 την Τετάρτη στην περιοχή του «Aphrodite Hills», παρά την Πέτρα του Ρωμιού.