Τα… χρειάστηκε αλλά επέστρεψε στις νίκες η Παρί (ΒΙΝΤΕΟ)

Δύσκολο διπλό με 3-1 πέτυχε η ομάδα του Τούχελ στην έδρα της Μονπελιέ.

Η Παρί Σεν Ζερμέν μετρούσε δύο σερί ματς χωρίς νίκη και μέσα στην έδρα της Μονπελιέ τα βρήκε σκούρα. Ωστόσο οι Παριζιάνοι κέρδισαν με 3-1 και βρίσκονται σταθερά στην κορυφή.

Στο πρώτο ημίωρο η Παρί είχε την μπάλα στα πόδια της αλλά δεν έβρισκε χώρους , όμως στο 33’ ο Ντι Μαρία έκανε από αριστερά το γύρισμα και ο Νταγκμπά με προβολή στο πρώτο δοκάρι, έγραψε το 0-1. Στο 41’ ο Ομλέν απέκρουσε το σουτ του Ραφίνια και στο 42’ η Μονπελιέ έφυγε στην κόντρα και ο Μαβιντιντί με διπλή προσπάθεια από κοντά έκανε το 1-1. Μάλιστα με τη σέντρα η Μονπελιέ άγγιξε και το 2ο γκολ αλλά ο Νάβας πραγματοποίησε απίθανη επέμβαση σε σουτ του Λαμπόρντε.

Στο 52ο λεπτό το σουτ του Κεν πέρασε μόλις έξω, ενώ στο 58’ ο Ομλέν είπε όχι σε νέο πλασέ του Κεν όπως έκανε και στο 68’ σε σουτ του Ντι Μαρία. Τελικά στο 77ο λεπτό ο Κεν έκανε την κίνηση από δεξιά και με ένα απίθανο σουτ από δύσκολη έγραψε το 1-2.

Και στο 90+1’ η Παρί έφυγε στην κόντρα, ο Κουρζαβά έκανε το γύρισμα από αριστερά και ο Εμπαπέ σε κενό τέρμα, έγραψε το 1-3.

Πηγή: Αek365.org

The post Τα… χρειάστηκε αλλά επέστρεψε στις νίκες η Παρί (ΒΙΝΤΕΟ) appeared first on Thema Sports.

Έθεσαν σε διαθεσιμότητα καθηγητή στη Λεμεσό που φέρεται να φίλησε μαθήτρια στο στόμα

Ολοκληρώθηκε η νεκροτομή επί της σορού του άτυχου 52χρονου στο Παραλίμνι

Στην Αστυνομία οι πρώτες υποθέσεις για ψευδείς μετοικίσεις εκλογέων - Πού προκύπτει το πρόβλημα

E-kalathi: Μεγάλο ενδιαφέρον από εταιρείες - Αξιολογούνται οι προσφορές - Πότε αναμένεται να τεθεί σε λειτουργία

Υπ.Μεταφορών στο «T»: Πρόταση να απομακρύνονται με ρυμούλκηση τα οχήματα που σταθμεύουν παράνομα - Λεπτομέρειες

Εκπρόσωπος της Κομισιόν: Λάθος η απαγόρευση της σημαίας ΕΕ στη Eurovision

Ολγκίν: Ενημέρωσε ΠτΔ για τις αποφάσεις της - Ετοιμάζει αναφορά προς ΓΓ ΟΗΕ

Δεν θα σταματήσει να πιέζει για διάλογο μέχρι την τελευταία στιγμή, είπε τη Δευτέρα η προσωπική απεσταλμένη του ΓΓ των ΗΕ για το Κυπριακό, Μαρία Άνχελα Ολγκίν Κουεγιάρ, μετά τη συνάντησή της με τον Πρόεδρο Νίκο Χριστοδουλίδη, καθώς ανακοίνωσε ότι η αποστολή της φτάνει στο τέλος της και ότι θα ενημερώσει τις επόμενες τον Αντόνιο Γκουτέρες για τις επαφές της.