Η Κλαμπ Μπριζ πέρασε και από την έδρα της Μαλίν με 3-0 και συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα στη Jupiler League.

Με πρωταγωνιστή τον Κρέπιν Ντιατά, ο οποίος σκόραρε δις, η Κλαμπ Μπριζ νίκησε 3-0 εκτός έδρας τη Μαλίν, στο παιχνίδι που έκλεισε τη 18η αγωνιστική της Jupiler League.

Έτσι, οι πρωταθλητές, με την πέμπτη νίκη τους στα τελευταία έξι παιχνίδια, έφτασαν τους 36 βαθμούς και συνεχίζουν να οδηγούν την κούρσα, όντας στο +5 από τη Γκενκ, η οποία έχει ένα ματς λιγότερο. Από την άλλη, η Μαλίν γνώρισε την ένατη νίκη σε 17 αγώνες και παρέμεινε στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας με 14 βαθμούς.

Η Κλαμπ Μπριζ πίεσε από τα πρώτα λεπτά, προκειμένου να βάλει ένα γρήγορο γκολ, αλλά έπεσε πάνω σε… τοίχο. Παρά τις προσπάθειες των παικτών του Φιλίπ Κλεμέντ, το γκολ δεν ήρθε και το ημίχρονο έκλεισε με 0-0, αφού η Μαλίν περιορίστηκε σε καθαρά παθητικό ρόλο.

Ίδια ήταν η εικόνα και στο δεύτερο ημίχρονο, με τους πρωταθλητές να πιέζουν για το πολυπόθητο γκολ.

Τελικά, τον «γρίφο έλυσε» στο 69’ ο Ντιατά, ο οποίος έκανε το 1-0. Πέντε λεπτά αργότερα, ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, βάζοντας γερές βάσεις για τη νίκη. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε στο 89’ ο Οκερέκε, που διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Μπέβερεν-Αντβέρπ (21:45)

The post Πήρε φόρα η Κλαμπ Μπριζ και συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα στη Jupiler League (ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ – ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ) appeared first on Thema Sports.

Έπεσε από τον δεύτερο όροφο οικίας 56χρονος - Κρίσιμα στο Νοσοκομείο

Κεντρικές Φυλακές: «Τσάκωσαν» το κρατούμενο που είχε αποδράσει – Πού εντοπίστηκε

Πασχαλινά αυγά από «χρυσάφι» - Γιατί ανεβαίνουν οι τιμές του κακάο; Οι λόγοι, το ποσοστό και η νόσος του μαύρου λοβού

Δρόμος Πάφου-Πόλης: Έμεινε στα χαρτιά η ολοκλήρωση της Α’ φάσης λόγω καθυστερήσεων - Εν αναμονή αποφάσεων

Βόμβα σε club στον Πρωταρά: Στο κελί για 8 ημέρες ο 31χρονος – Οι κατηγορίες που τον βαραίνουν

Κατερίνα Στικούδη: «Κεκλεισμένων των θυρών» η βάφτιση του δεύτερου γιου της

LIVE: «Το Ιράν δεν σχεδιάζει άμεσα αντίποινα εναντίον του Ισραήλ» - Ρίχνουν τους τόνους Τεχεράνη και Τελ Αβίβ

Νέος συναγερμός σήμανε σε ολόκληρη τη Μέση Ανατολή, μετά τις αναφορές αμερικανικών ΜΜΕ για επίθεση του Ισραήλ στο Ιράν με πυραύλους. Το ThemaOnline σας μεταφέρει τις εξελίξεις