Με την αναμέτρηση στο «ΑΕΚ Αρένα» μεταξύ ΑΣΙΛ Λύσης και Άρη άνοιξε σήμερα η αυλαία της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Β΄ κατηγορίας.

Ο ρεφ, Μενέλαος Αντωνίου, πήγε να… τινάξει το παιχνίδι στον αέρα, συγκεκριμένα σε πέναλτι που σφύριξε στο 22ο λεπτό για τον ΑΣΙΛ Λύσης, όπου έδειξε και την απευθείας κόκκινη κάρτα στον ποδοσφαιριστή του Άρη, Παστελλή.

Αυτή η απόφαση του διαιτητή, εκνεύρισε τον προπονητή της Λεμεσιανής ομάδας, Λιάσο Λουκά, όπου διαμαρτυρήθηκε έντονα και με τον ρεφ να του δείχνει πρώτη κίτρινη κάρτα.  Στην αμέσως επόμενη φάση του πέναλτι, ένα φάουλ που έγινε, ο Κύπριος τεχνικός διαμαρτυρήθηκε εκ νέου, με τον Μενέλαο Αντωνίου αυτή τη φορά να τον αποβάλει από τον πάγκο της φιλοξενούμενης ομάδας.

Το παιχνίδι έληξε 1-2, με τον ΑΣΙΛ Λύσης να προηγείται στο 24ο λεπτό με το εύστοχο κτύπημα πέναλτι του Χούτρη και τον Άρη να κάνει το 1-1 στο 69ο λεπτό με τον Ανδρέου.

Το γκολ της νίκης για τον Άρη έδωσε ο Σικόρσκι στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι δύο ομάδες ξεκίνησαν το παιχνίδι ως εξής:

ΑΣΙΛ: Ζαχαρουδιού, Μάντζαλος, Πιερή, Εονέ, Αλεξίου, Κέκκου, Χούτρης, Στεφάνου, Αγαπίου, Γεωργαλλίδης, Τσούπρος.

ΑΡΗΣ: Λοΐζου, Παστελλής, Μοδέστου, Σταύρου, Μπράουν, Σικόρσκι, Χαραλάμπους, Ντελμίρο, Κυριάκου, Νταμάχου, Ματθαίου.

Η ενημέρωση από την ιστοσελίδα της ΚΟΠ…

Ο Άρης στον αγώνα που άνοιξε η αυλαία της 14ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας, κέρδισε με ανατροπή τον ΑΣΙΛ στο Στάδιο ΑΕΚ Αρένα και πέρασε ξανά στην κορυφή με 29 βαθμούς, αλλά με παιχνίδι περισσότερο από τον Οθέλλο Αθηαίνου (28 βαθμοί).

Ο ΑΣΙΛ προηγήθηκε με πέναλτι του Χούτρη στο 24ο λεπτό και ο Άρης έφτασε στη νίκη από τέρματα που πέτυχαν οι Ανδρέου (69′) και Σικόρσκι (90′).

Από το 24ο λεπτό ο Άρης αγωνιζόταν με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Παστελλή.

The post Με ΑΝΑΤΡΟΠΗ σπουδαίο διπλό για Άρη μέσα στο «ΑΕΚ Αρένα» – Με 10 παίκτες και χωρίς κόουτς στον πάγκο appeared first on Thema Sports.

Παππούς Χρύσανθος: Συγκινητικά τα λόγια της συζύγου του - «Αναστήθηκε ο Χριστός, αναστηθήκαμε κι εμείς»

ΕΔΕΚ: Σε ανοδική πορεία η συσπείρωση - Η 6η έδρα - Φαβορί ο Ανδρέας Αποστόλου

Συναγερμός στις Αρχές: Έβαλαν φωτιά σε δημοτικό σχολείο και προκάλεσαν ζημιές σε εξωτερικούς χώρους

Βεγγαλικά σε περίπτερα: Ποια δικαιούνται να διατίθενται - Μπορούν να πωλούνται σε ανήλικους;

«Ω γλυκύ μου… κρέας»: Έρχεται νέα αύξηση στο χοιρινό – Στα ύψη το αρνί - Τρέχουν να προλάβουν την αργία της Πρωτομαγιάς οι καταναλωτές