Η ΑΕΛ κέρδισε πέναλτι στο 13ο λεπτό του αγώνα με την ΕΝΠ όμως ο Γκατσέφσκι της είπε όχι.

Ο Μπάμπιτς βρέθηκε κάτω στο έδαφος από μαρκάρισμα του Μπάλαζιτς και μετά από περίπου τρίλεπτη καθυστέρηση το VAR (Βασίλης Δημητρίου) το επιβεβαίωσε στον ρεφ Μάριο Χριστοφόρου και ο Ριέρα ανέλαβε την εκτέλεση.

Ο μέσος της ΑΕΛ εκτέλεσε στη γωνία όμως ο Γκατσέφσκι απέκρουσε σε κόρνερ και κράτησε το 0-0!

Παρατηρητής:  Ιωάννου Μιχάλης

The post BINTEO-Το πέναλτι που κέρδισε η ΑΕΛ: Το… συζήτησαν για τρία λεπτά με το VAR – Το «έπιασε» ο Γκατσέφσκι! appeared first on Thema Sports.

Βουλή: Ζητά συγκεκριμένες ενέργειες από Κυβέρνηση και ΕΕ για το μεταναστευτικό

Συγκεκριμένες ενέργειες για το μεταναστευτικό ζητά από την Κυβέρνηση και την Ευρωπαϊκή 'Ενωση η Ολομέλεια της Βουλής που συζήτησε την Πέμπτη το θέμα και ενέκρινε ψήφισμα με 16 ψήφους υπέρ και 10 εναντίον. Το ψήφισμα κατατέθηκε από τον ΔΗΣΥ.