Εντός έδρας ήττα-σοκ για τη Σέλτικ και στο… -23 από την κορυφή! (ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ)

Τεράστια εκτός έδρας νίκη πήρε η Σεντ Μίρεν, που επιβλήθηκε με 2-1 της Σέλτικ στη Γλασκώβη και την άφησε στο… -23 από την κορυφή.

Δεν αργεί η μέρα που η Ρέιντζερς θα πανηγυρίσει τον τίτλο του πρωταθλητή στην Σκωτία.

Η Σέλτικ ήταν για μία ακόμη φορά κάκιστη, με αποτέλεσμα να υποστεί εντός έδρας ήττα-σοκ με 2-1 από την Σεντ Μίρεν, σε εξ αναβολής αγώνα για την 13η αγωνιστική της Premiership.

Ο Ντένις έβαλε μπροστά του φιλοξενούμενους στο 18’, με τον Εντουάρ να ισοφαρίζει για τους Κέλτες στο 32ο λεπτό.

Ωστόσο, αντί να ακολουθήσει η ολική ανατροπή, ακολούθησε το 2-1 για την Σεντ Μίρεν με τον Ντουρμούς (37’), σκορ που δεν άλλαξε μέχρι το τέλος του αγώνα. Έτσι, η διαφορά της Σέλτικ από την κορυφή έμεινε στους 23 βαθμούς, με δύο ματς λιγότερα.

Την ίδια ώρα, Λίβινγκστον και Αμπερντίν έμειναν στο 0-0, ενώ η Χιμπέρνιαν πήρε σημαντική εκτός έδρας νίκη με 2-0 (21’ ΜακΓκρέγκορ, 69’ Μπόιλ) εις βάρος της Νταντί Γιουνάιτεντ.

Τέλος, η Σεντ Τζόνστον νίκησε με 3-2 (53’ Μελαμέντ, 68’ Ντάβιντσον, 72’ΜακΚαν – 5’ Μπιουρκ, 32’ Τσιμπόλα) την Κιλμάρνοκ εκτός έδρας, παρότι βρέθηκε να χάνει με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο.

Πηγή: sport-fm.gr

The post Εντός έδρας ήττα-σοκ για τη Σέλτικ και στο… -23 από την κορυφή! (ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ) appeared first on Thema Sports.

Ένταξη του Κοσόβου στο Συμβούλιο της Ευρώπης: Ανοίγει ο ασκός του Αιόλου - Ο ρόλος της Ντόρας Μπακογιάννη

Με εισήγηση της Ντόρας Μπακογιάννη ως επικεφαλής της ελληνικής αντιπροσωπείας εγκρίθηκε κατά πλειοψηφία από την ολομέλεια της Κοινοβουλευτικής Συνέλευσης του Συμβουλίου της Ευρώπης, για το θέμα της ένταξης του Κοσόβου στο Συμβούλιο της Ευρώπης.