LIVE: ΑΠΟΕΛ – Νέα Σαλαμίνα 3-1 (Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ)

Ο ΑΠΟΕΛ υποδέχεται στο ΓΣΠ τη Νέα Σαλαμίνα για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Στην 9η θέση με 27 βαθμούς οι γαλαζοκίτρινοι, στη 10η με 26 οι ερυθρόλευκοι. Ζωντανά η εξέλιξη της αναμέτρησης από το ThemaSports.

To LIVE:

68′ Εφραίμ και Ζαμπάλα αντί των Ντε Βινσέντι και Γουίλερ.

68′ Κεαφλιά του Καμισόκο, λίγο έξω.

64′ Σουτ του Γκάρνερ, ο Βεσελόφσκι αποκρούει, η μπάλα κτυπά στο δοκάρι και καταλήγει σε κόρνερ.

63′ ΓΚΟΛ 3-1. Ο Βάγκνερ έκανε το πρώτο πλασέ, ο Ουζόχο απέκρουσε ασταθώς, όμως στην επαναφορά, ο επιθετικός της Νέας Σαλαμίνας, μείωσε.

52′ ΓΚΟΛ 3-0. Ο Γκάρνερ πήρε την πάσα από τον Ζαχίντ, προσποιήθηκε μέσα στην αντίπαλη περιοχή και με ιδανικό πλασέ έκανε χατ-τρικ.

46′ Νικολάου και Τσουκαλάς μέσα, έξω οι Μπρένο και Κρεΐν.

ΕΝΑΡΞΗ Β’ ΜΕΡΟΥΣ.

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.

44′ ΓΚΟΛ 2-0. Ο Γκάρνερ με κεφαλιά δίνει αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του.

42′ Ασυνεννοησία στην άμυνα της Νέας Σαλαμίνας ανάμεσα σε Μπρένο και Βεσελόφσκι, «καραδοκούσαν» παίκτες του ΑΠΟΕΛ, όμως, ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων, μάζεψε.

23′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντε Βινσέντι, μόλις πάνω από την εστία του Βεσελόφσκι.

16′ ΓΚΟΛ 1-0. Ο Κλωναρίδης έκανε το γύρισμα, ο Γκάρνερ έκανε το κοντρόλ και μετά το σουτ για να στείλει πρώτα την στο δοκάρι  και μετά στα δίκτυα.

14′ Σουτ του Ενσούε, μπλοκάρει ο Βεσελόφσκι.

6′ Ωραία συνεργασία των παικτών του ΑΠΟΕΛ, ο Κλωναρίδης έκανε τη συρτή σέντρα με το πλασέ του Κατσαντώνη να φεύγει λίγο έξω.

ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ.

ΑΠΟΕΛ (Πουρσαϊτίδης): Ουζόχο, Ενσούε, Μερκής, Βινίσιους, Γουίλερ (68′ Ζαμπάλα), Ανουάρ, Ντε Βινσέντι (68′ Εφραίμ), Ζαχίντ, Κλωναρίδης, Κατασαντώνης, Γκάρνερ

Στον πάγκο: Σίλβα, Σάντος, Ζόρζε, Σαχάρ, Σατσιάς, Σιέλης, Ντονγκαλά

Νέα Σαλαμίνα (Δαμιανού): Βεσελόφσκι, Σεργίου, Χριστοφόρου, Καμισόκο, Μπρένο (46′ Νικολάου), Σανκό, Κονφέ, Ντουβεντρού, Ντανίλο, Κρεΐν (46′ Τσουκαλάς), Βάγκνερ

Παρατηρητής: Ιωάννου Μιχάλης

The post LIVE: ΑΠΟΕΛ – Νέα Σαλαμίνα 3-1 (Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ) appeared first on Thema Sports.