Σήκωσε κεφάλι με σούπερ Μέσι η Μπαρτσελόνα

Η Μπαρτσελόνα επέστρεψε στις νίκες με 3-0 επί της Έλτσε. Δύο γκολ ο Μέσι, δύο ασίστ ο Μπρέιθγουεϊτ.

Μετά από δύο οδυνηρά αποτελέσματα απέναντι σε Παρί (1-4) και Κάντιθ (1-1), η Μπαρτσελόνα επέστρεψε στις επιτυχίες και σε εξ αναβολής αγώνα της La Liga επικράτησε 3-0 της Έλτσε στο «Καμπ Νου» πετυχαίνοντας όλα τα τέρματα της στο δεύτερο ημίχρονο.

Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Λιονέλ Μέσι με δύο γκολ, αλλά πολύτιμη συνεισφορά και από τον Μάρτιν Μπρέιθγουεϊτ με δύο ασίστ.

Μετά από το άγονο πρώτο μέρος, στο 48’ ο Δανός και ο Αργεντινός έκρυψαν την μπάλα με τον τελευταίο να ανοίγει το σκορ.

Στο 68’ ο «Λέο» χτύπησε ξανά, μετά από εξαιρετική ενέργεια και ασίστ του Φρένκι Ντε Γιονγκ φτάνοντας τα 18 γκολ στο πρωτάθλημα, όπου είναι πρώτος σκόρερ.

Πέντε λεπτά μετά, ο Μέσι έκανε το γέμισμα, ο Μπρέιθγουεϊτ πάσαρε με το κεφάλι και ο Τζόρντι Άλμπα «έγραψε» το 3-0.

Με τη νίκη αυτή η ομάδα του Ρόναλντ Κούμαν πέρασε τρίτη, με 50 βαθμούς σε 24 αγώνες, πίσω από Ατλέτικο και Ρεάλ Μαδρίτης, που έχουν 55 και 52 βαθμούς αντίστοιχα σε 23 παιχνίδια.

Πηγή: sport-fm.gr

The post Σήκωσε κεφάλι με σούπερ Μέσι η Μπαρτσελόνα appeared first on Thema Sports.

Συμπλοκή νεαρών στην Λευκωσία: Στο νοσοκομείο τρεις τραυματίες - Διερευνά τους ισχυρισμούς τους η Αστυνομία

Εξήγγειλε και επίσημα την υποψηφιότητα του Τορναρίτη για τη δημαρχία Λευκωσίας ο ΔΗΣΥ: «Ο Νίκος την αγαπάει πραγματικά και την πονάει αυτή την πόλη»

Στο νοσοκομείο 19χρονος - Έχασε τον έλεγχο της μοτοσικλέτας του και προσέκρουσε σε πάσσαλο

Ξεπέρασε το επιτρεπτό όριο η σκόνη: Ο λόγος που «προτιμά» τη χώρα μας – «Αυξομειώσεις μέχρι τη Δευτέρα»

Πράξη ανθρωπιάς από Κύπριο: Νοικιάζει αφιλοκερδώς την οικία του σε μητέρα μονογονιό 5 ανήλικων παιδιών