Εγκαταστάσεις μεταποιητικής βιομηχανίας στην Επαρχία Λεμεσού, επισκέφθηκε σήμερα ο ανεξάρτητος υποψήφιος για την Προεδρία της Δημοκρατίας, Ανδρέας Μαυρογιάννης.
Κατά την επίσκεψη του στις εγκαταστάσεις «Γρηγορίου» και «Παραδεισιώτη», ο Ανδρέας Μαυρογιάννης αντάλλαξε απόψεις με τους εργαζόμενους και τους ιδιοκτήτες των επιχειρήσεων διαβλέποντας ότι, εάν στηριχθεί κατά τρόπο ορθολογικό, η κυπριακή βιομηχανία έχει και παρόν και μέλλον.
«Η συνεισφορά των μικρών και μεσαίων επιχειρήσεων στην κυπριακή οικονομία ξεπερνά το 75%. Στο δικό μας πρόγραμμα διακυβέρνησης θα έχουν τη στήριξη που τους αρμόζει, με πρόσβαση στην έρευνα και τις σύγχρονες καινοτόμες τεχνολογίες, προσαρμοσμένες στις ανάγκες για πράσινη μετάβαση», τόνισε.
«Η ενίσχυση της επιχειρηματικότητας με πλήρη σεβασμό στα εργατικά δικαιώματα, υπηρετούν τον στόχο μας για ανάπτυξη και κοινωνική ευημερία», κατέληξε ο Ανδρέας Μαυρογιάννης.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ:
• «Έσβησε» κατάδικος των Κεντρικών Φυλακών - Εν αναμονή της νεκροτομής επί της σορού του
• Ανείπωτη θλίψη - «Έφυγε» η μικρή Έλενα Νικολάου - Η συγκινητική παράκληση της οικογένειας
• Συγκινεί η Ιλάειρα Ζήση: Η φωτογραφία της κόρης της και το μήνυμα όλο νόημα
Ακολουθήστε το Tothemaonline.com στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις