Λίγες μέρες μετά την τέλεση των επίσημων εγκαινίων της μετονομασίας της Λεωφόρου Γερίου σε Λεωφόρο Δημήτρη Χριστόφια, άγνωστοι, μετά τους βανδαλισμούς, ξερίζωσαν και πέταξαν την ταμπέλα.
Δείτε φωτογραφία:
![](//www.tothemaonline.com/img/path/3135cedf-6983-446f-887f-e0c9ca5557fe_323551069_481240567508552_6318199223110583888_n.jpg)
Το γεγονός έκανε γνωστό ο υιός του μ. τέως Προέδρου της Δημοκρατίας, Χρίστος Χριστόφιας, ο οποίος σε ανάρτησή του στο Facebook έγραψε; «’...νεκρούς μας φοβούνται πιο πολύ’».
«Μέσα σε λίγες μέρες, κάποιοι θρασύδειλοι νυχτοβάτες κατέστρεψαν επανειλημμένα τις ταμπέλες στο Γέρι μετά και την επίσημη μετονομασία της Λεωφόρου Γερίου σε Λεωφόρο Δημήτρη Χριστόφια», προσθέτει.
«Πόσο μίσος, πόση μισαλλοδοξία, πόσος φασισμός; Η απάντηση βρίσκεται στους αγώνες μας. Να γίνουν τα σκοτάδια φως...!», καταλήγει ο Χρίστος Χριστόφιας.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ:
• «Έσβησε» κατάδικος των Κεντρικών Φυλακών - Εν αναμονή της νεκροτομής επί της σορού του
• Ανείπωτη θλίψη - «Έφυγε» η μικρή Έλενα Νικολάου - Η συγκινητική παράκληση της οικογένειας
• Συγκινεί η Ιλάειρα Ζήση: Η φωτογραφία της κόρης της και το μήνυμα όλο νόημα
Ακολουθήστε το Tothemaonline.com στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις