Με την οικογένεια του στην Ελλάδα και συγκεκριμένο στο Νέο Προκόπι Εύβοιας, βρέθηκε για προσκύνημα, την Κυριακή που μας πέρασε (06/08), ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας, Νίκος Χριστοδουλίδης.
Πιο συγκεκριμένα και σύμφωνα με το orthodoxianewsagency.gr, ο ΠτΔ πήγε για ευλαβικό προσκύνημα στον Όσιο Ιωάννη τον Ρώσσο και τον υποδέχθηκαν ο Πρωθιερέας του Ι. Προσκυνήματος και Αρχιερατικός Επίτροπος Κηρέως Πρωτοπρεσβύτερος Ιωάννης Μάρκου και ο Γραμματεύς του Ευαγούς Ιδρύματος κ. Δημήτριος Τούσης.
Κατά την επίσκεψη και το προσκύνημά του, ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας μετέφερε την τιμή και τον σεβασμό ολοκλήρου του Κυπριακού Λαού στον Όσιο Ιωάννη και ευχαρίστησε τον π. Ιωάννη και τον κ. Τούση για την υποδοχή και την φιλοξενία.
Δείτε τις φωτογραφίες:
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ:
Νέα Φιλαδέλφεια: Απομακρύνονται άμεσα 7 ανώτατοι αξιωματικοί της ΕΛΑΣ μετά τη δολοφονία του 29χρονου
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ:
• «Έσβησε» κατάδικος των Κεντρικών Φυλακών - Εν αναμονή της νεκροτομής επί της σορού του
• Ανείπωτη θλίψη - «Έφυγε» η μικρή Έλενα Νικολάου - Η συγκινητική παράκληση της οικογένειας
• Συγκινεί η Ιλάειρα Ζήση: Η φωτογραφία της κόρης της και το μήνυμα όλο νόημα
Ακολουθήστε το Tothemaonline.com στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις