Στο πλαίσιο διερεύνησης υπόθεσης που αφορά τα αδικήματα της κατοχής και μεταφοράς πυροβόλου όπλου και οπλοφορίας προς διέγερσης τρόμου, η Αστυνομία προχώρησε χθες βάσει δικαστικού εντάλματος στη σύλληψη ενός προσώπου.
Πρόκειται για άντρα ηλικίας 23 ετών, ο οποίος οδηγήθηκε την ίδια ημέρα ενώπιον του Επαρχιακού Δικαστηρίου Αμμοχώστου, το οποίο εξέδωσε διάταγμα επταήμερης κράτησής του.
Για την ίδια υπόθεση στις 13/5/2024, είχε συλληφθεί ακόμη ένα πρόσωπο (ανήλικο), το οποίο την ίδια ημέρα οδηγήθηκε ενώπιον του Επαρχιακού Δικαστηρίου Αμμοχώστου, το οποίο εξέδωσε διάταγμα οκταήμερης κράτησής του.
Το ΤΑΕ Αμμοχώστου συνεχίζει τις εξετάσεις.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ:
• Στο Νοσοκομείο 33χρονος: Τον βρήκαν μαχαιρωμένο στην πλάτη - Πληροφορίες για δεύτερο τραυματία
• Θερμοπληξία: Τι να κάνετε για να προστατέψετε τα παιδιά το καλοκαίρι
• Αφόρητος καύσωνας με συνοδεία... βροχών - Που και πότε αναμένονται - Αναλυτική πρόγνωση
Ακολουθήστε το Tothemaonline.com στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις