LIKE ONLINE

Στην Κύπρο πότε; Διαιτητής απέβαλλε ball boy στο πρωτάθλημα ποδοσφαίρου της Νοτίου Αφρικής!

Αν δεν υπήρχε το βίντεο θα δυσκολευόμασταν να πιστέψουμε την πιστότητα της είδησης, αλλά όπως αποδεικνύεται κι από την εικόνα είναι πέρα για πέρα αληθινή. Πρόκειται μάλιστα για κάτι που τελευταία γίνεται «μόδα» και στην Κύπρο με τις μπάλες να ρίχνονται στον αγωνιστικό χώρο κατά τη διάρκεια των καθυστερήσεων.

Ο Βίκτορ Γκόμες, διαιτητής της αναμέτρησης Κάιζερ Τσιφς – Κέιπ Ταουν Σίτι, στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων έστειλε εκτός αγωνιστικού χώρου ένα από τα ball boys που βρισκόταν πίσω από την εστία των γηπεδούχων, θεωρώντας ότι πέταξε εσκεμμένα μια δεύτερη μπάλα εντός αγωνιστικού χώρου.

Η αλήθεια είναι όμως ότι ο μικρός απλά προσπάθησε να δώσει γρήγορα μια νέα μπάλα προκειμένου να βγει άμεσα η ομάδα του στην επίθεση και να διεκδικήσει το γκολ της νίκης.

Με το σκορ να είναι 1-1 και τους φιλοξενούμενους να είναι στην επίθεση, η μπάλα από την σέντρα που έγινε φάνηκε ότι θα καταλήξει εκτός τελικής γραμμής κι ο μικρός βιάστηκε να δώσει μια δεύτερη μπάλα στον τερματοφύλακα των Κάιζερ Τσιφς.

Ο διαιτητής σταμάτησε τον αγώνα, κατευθύνθηκε προς το μέρος του και του έδειξε την… έξοδο στην πρώτη αποβολή ball boy που έχει καταγραφεί ποτέ.

Άντε σύντομα και στην Κύπρο!

Πηγή: Πρώτο ΘΕΜΑ

Έπεσε από τον δεύτερο όροφο οικίας 56χρονος - Κρίσιμα στο Νοσοκομείο

Κεντρικές Φυλακές: «Τσάκωσαν» το κρατούμενο που είχε αποδράσει – Πού εντοπίστηκε

Πασχαλινά αυγά από «χρυσάφι» - Γιατί ανεβαίνουν οι τιμές του κακάο; Οι λόγοι, το ποσοστό και η νόσος του μαύρου λοβού

Δρόμος Πάφου-Πόλης: Έμεινε στα χαρτιά η ολοκλήρωση της Α’ φάσης λόγω καθυστερήσεων - Εν αναμονή αποφάσεων

Βόμβα σε club στον Πρωταρά: Στο κελί για 8 ημέρες ο 31χρονος – Οι κατηγορίες που τον βαραίνουν

Κατερίνα Στικούδη: «Κεκλεισμένων των θυρών» η βάφτιση του δεύτερου γιου της

LIVE: «Το Ιράν δεν σχεδιάζει άμεσα αντίποινα εναντίον του Ισραήλ» - Ρίχνουν τους τόνους Τεχεράνη και Τελ Αβίβ

Νέος συναγερμός σήμανε σε ολόκληρη τη Μέση Ανατολή, μετά τις αναφορές αμερικανικών ΜΜΕ για επίθεση του Ισραήλ στο Ιράν με πυραύλους. Το ThemaOnline σας μεταφέρει τις εξελίξεις