Συνεχόμενο «χαστούκι» και στην Κύπρο για το μεγάλο ραντεβού

> style="text-align: justify"> >

Εντός έδρας ήττα για την Αούστρια Βιέννης.

Η αντίπαλος της ΑΕΛ στον γ΄ προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ έχασε στην έδρα της από τη Στουρμ Γκρατς με 2-3 για τη 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος Αυστρίας.

Η ομάδα του Τόρτσεν Φιν βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-2, με τα γκολ των Χούσπεκ (33΄) και Ζουλζ (56).

Ο τελευταίος σκόραρε και αυτογκόλ, στο 82ο λεπτό δίδοντας την ευκαιρία στην Αούστρια να μειώσει σε 1-2.

Παρόλα αυτά, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανεβάσουν τον δείκτη του σκορ στο 1-3 με γκολ του Σχμιντ στο 86ο λεπτό, ενώ η Αούστρια στο 88΄ με εύστοχο κτύπημα πέναλτι του Χολζχάουσερ μείωσε στο τελικό 2-3.

>Διαβάστε Περισσότερα στο: Themasports.com

Πασχαλινό μήνυμα ΠτΔ: «Είναι η ώρα της προσωπικής ενδοσκόπησης» - Δείτε βίντεο

Τις ευχές του σε όλους τους πολίτες ενόψει της Ανάστασης και του Πάσχα έδωσε σε τηλεοπτικό πασχαλινό μήνυμα ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας Νίκος Χριστοδουλίδης.