ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Ο Αγκούλο απάντησε στον Ουντότζι – Η μια την υπεροχή, η άλλη τις ευκαιρίες!

ΣΧΟΛΙΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ – Σε ένα πρώτο ημίχρονο όπου η ΕΝΠ ήταν αυτή που δημιούργησε τις περισσότερες ευκαιρίες και η Πάφος είχε την υπεροχή, οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το 1-1!

Η Πάφος ήταν η ομάδα που είχε τον έλεγχο του αγώνα από το πρώτο λεπτό όμως κατάφερε να απειλήσει μόνο στο 13ο λεπτό μετά από τραγικό λάθος του Κλέιμαν όμως ο Ράσιτς από πολύ πλάγια αριστερά σε κενή εστία έστειλε την μπάλα λίγο έξω.

Στο 24′ ο Αμπαρτζουμιάν έκανε την μπαλιά στην πλάτη της άμυνας και ο Ουντότζι απέναντι στον Μολ έκανε ωραίο πλασέ ανοίγοντας το σκορ. Στο 31ο λεπτό οι βυσσινί έφτασαν κοντά και σε άλλο ένα γκολ όμως ο Ολίβα μόνος στην περιοχή δεν βρήκε στόχο.

Η Πάφος είχε ανούσια υπεροχή όμως στο 44′ ο Νέμετς έδωσε ωραία κάθετη στον Αγκούλο, ο οποίος μπήκε στην περιοχή από πλάγια δεξιά και έκανε το πλασέ, με την μπάλα να κτυπά στον Κυριάκου και να πηγαίνει στα δίχτυα γράφοντας το 1-1.

Απόπειρα φόνου στην Ανθούπολη: Υπό οκταήμερη κράτηση και ο 28χρονος που συνελήφθη στη Λάρνακα

Υπό οκταήμερη κράτηση τέθηκε και ο 28χρονος που συνελήφθη στη Λάρνακα, για την απόπειρα φόνου στην Ανθούπολη.