Η Βέρντερ… σταμάτησε στον Τσίλερ!

Η Βέρντερ Βρέμης παραχώρησε ισοπαλία 1-1 στη Στουτγκάρδη, που «σώθηκε» στο δεύτερο ημίχρονο χάρη στις εκπληκτικές επεμβάσεις του τερματοφύλακα, Ρον-Ρόμπερτ Τσίλερ.

Την ευκαιρία να πλησιάσει στις θέσεις που οδηγούν στην Ευρώπη έχασε η Βέρντερ Βρέμης, που παραχώρησε ισοπαλία 1-1 στη Στουτγκάρδη, στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής της Bundesliga. Η ομάδα της Βόρειας Γερμανίας έφτασε τα έξι ματς χωρίς ήττα, αλλά έχει τέσσερις ισοπαλίες, που την «κρατούν» χαμηλά. Από την άλλη, οι φιλοξενούμενοι, που χρωστούν τον βαθμό χάρη στις εκπληκτικές επεμβάσεις του τερματοφύλακα, Ρον-Ρόμπερτ Τσίλερ στο δεύτερο ημίχρονο, παρέμειναν χωρίς νίκη για όγδοο συνεχόμενο παιχνίδι και συνεχίζουν να βρίσκονται στη 26η θέση της βαθμολογίας, που οδηγεί στο μπαράζ παραμονής.

Η Στουτγκάρδη «πάγωσε» το «Βέζερ Στάντιον», καθώς μόλις στο 2’ άνοιξε το σκορ με τον Ζούμπερ, ενώ στο 9’ έχασε τεράστια ευκαιρία με τον Γκόμες να διπλασιάσει τα τέρματά της. Η Βέρντερ Βρέμης είχε την κατοχή της μπάλας, αλλά δεν μπορούσε να δημιουργήσει ευκαιρίες για την ισοφάριση. Αυτό συνέβη για πρώτη φορά στο 31’ με τον Ρασίτσα, ενώ ο ίδιος παίκτης δεν μπόρεσε να σκοράρει από πλεονεκτική θέση μετά από δύο λεπτά. Τελικά, η ισοφάριση ήρθε με τον Κλάασεν στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου.

Με εξαίρεση την ευκαιρία του Κρούζε στο 48’, το πρώτο μισό του δευτέρου ημιχρόνου δεν είχε κάτι αξιοσημείωτο πλην των αλλαγών των δύο ομάδων. Στο 58’ ο Δώνης πέρασε στη θέση του Γκόμες για τη Στουτγκάρδη, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Πιζάρο αντικατέστησε τον Σάρτζεντ από πλευράς Βέρντερ. Στο 72’, οι γηπεδούχοι έχασαν τεράστια ευκαιρία με τον Σαχίν, που νικήθηκε από τον Τσίλερ, που… νίκησε τρία λεπτά αργότερα και τον Κρούζε. Η πίεση των γηπεδούχων ήταν αφόρητη και στο 79’ ο Τσίλερ απέκρουσε εντυπωσιακά και την κεφαλιά του Γκέμπρε-Σελασιέ. Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο ρυθμός έπεσε και το 1-1 έμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.

Οι ΗΠΑ καταρρίπτουν το αφήγημα Τατάρ - Δίνουν χρόνο στην αποστολή της Ολγκίν

Οικονομικές επιπτώσεις στην Κύπρο από την επίθεση του Ιράν στο Ισραήλ: Οικονομολόγος αναλύει στο «Τ» τα σενάρια

Καύσιμα: Εντός δεκαημέρου νέα αύξηση - Πώς θα επηρεάσει τις τιμές η κρίση στη Μέση Ανατολή - Φόβοι για €2 η βενζίνη

Μαρίνα Σάττι: Τι δήλωσε η ομάδα της για την ελληνική συμμετοχή και το μήνυμα της τραγουδίστριας

Εντόπισαν 113 κροτίδες σε οικία ανήλικου στη Λευκωσία - Αναμένεται να κληθεί για ανάκριση - Φωτογραφία

LIVE - Νετανιάχου: «Θα χτυπήσουμε έξυπνα το Ιράν...θα ενημερώσουμε τις ΗΠΑ»

Ο πρωθυπουργός Μπενιαμίν Νετανιάχου ανέφερε πως το Ισραήλ θα επιτεθεί εκ νέου στο Ιράν μετά την απάντηση του δεύτερου στο φονικό χτύπημα στο ιρανικό προξενείο στη Συρία. Η είδηση μεταφέρθηκε από το κρατικό τηλεοπτικό δίκτυο Kan και αναφέρει πως θα έχουν ειδοποιηθεί οι σύμμαχοι του Ισραήλ, για να λάβουν αντίμετρα από πιθανή απάντηση του Ιράν. Οι ΗΠΑ απέκλεισαν το ενδεχόμενο να συμμετάσχουν σε οποιαδήποτε ισραηλινή αντεπίθεση κατά του Ιράν, ενώ το πολεμικό υπουργικό συμβούλιο του Ισραήλ δεν έλαβε απόφαση σχετικά με το τι μέτρα θα λάβει ως απάντηση στην επίθεση της Τεχεράνης. Το ThemaOnline σας μεταφέρει όλες τις εξελίξεις