Δεν «μάσησε» η Γουέστ Χαμ – Πάρτι του Ντεουλοφέου!

Δικό της έκανε το μίνι λονδρέζικο ντέρμπι η Γουέστ Χαμ. Ενώ ο Ντεουλοφέου έκανε μαγικά (και οδηγούσε τη Γουότφορντ στο 5-1 στο Κάρντιφ) τα «σφυριά» έφερναν τούμπα τη Φούλαμ (3-1).

Σαν πραγματικό λονδρέζικο ντέρμπι (κι ας μην υπάρχει ιδιαίτερη αντιπαλότητα με την αδύναμη αντίπαλό της) αντιμετώπισε το παιχνίδι με τη Φούλαμ η Γουέστ Χαμ.

Παρόλο που έμειναν από νωρίς πίσω στο σκορ με γκολ του Μπάμπελ (3’), τα «σφυριά» έφεραν τούμπα την κατάσταση πριν το ημίχρονο.

Πρώτα με άψογο τελείωμα του Τσιτσαρίτο (29’) και μετά με τον Ντιοπ να τους στέλνει με προβάδισμα στ’ αποδυτήρια (40’).

Αφού προστάτευσαν λοιπόν το υπέρ τους σκορ, ήρθε ο Αντόνιο στις καθυστερήσεις να σφραγίσει τη νίκη (3-1) που τους κρατάει αρκετά μακριά από τα μπλεξίματα.

Την ίδια ώρα ο Ντεουλοφέου έστηνε το δικό του πάρτι στην Ουαλία! Με τον Καταλανό να «πυροβολεί» και να κάνει χατ-τρικ, η Γουότφορντ σάρωσε 5-1 την Κάρντιφ.

Ο πρώην άσος της Μπαρτσελόνα καθάρισε μόνος του το ματς (πετυχαίνοντας τα τρία πρώτα γκολ) και έδωσε έπειτα τη σκυτάλη στον Ντίνι, που έδωσε ακόμα μεγαλύτερες διαστάσεις στο εντυπωσιακό διπλό της ομάδας του Χάβι Γκράθια.

Το πρόγραμμα της 27ης αγωνιστικής

Τετάρτη, 6/2

Έβερτον-Μάντσεστερ Σίτι 0-2
(45’+2’ Λαπόρτ, 90’+7’ Ζεσούς)

Παρασκευή, 22/2

Κάρντιφ-Γουότφορντ 1-5
(82’ Μπαμπά – 18’, 61’, 63’ Ντεουλοφέου, 73’, 90’+1’ Ντίνι)

Γουέστ Χαμ-Φούλαμ 3-1
(29’ Τσιτσαρίτο, 40’ Ντιοπ, 90’+1’ Αντόνιο – 3’ Μπάμπελ)

Άρσεναλ-Σαουθάμπτον (16:05)
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Λίβερπουλ (16:05)

Έπεσε από τον δεύτερο όροφο οικίας 56χρονος - Κρίσιμα στο Νοσοκομείο

Κεντρικές Φυλακές: «Τσάκωσαν» το κρατούμενο που είχε αποδράσει – Πού εντοπίστηκε

Πασχαλινά αυγά από «χρυσάφι» - Γιατί ανεβαίνουν οι τιμές του κακάο; Οι λόγοι, το ποσοστό και η νόσος του μαύρου λοβού

Δρόμος Πάφου-Πόλης: Έμεινε στα χαρτιά η ολοκλήρωση της Α’ φάσης λόγω καθυστερήσεων - Εν αναμονή αποφάσεων

Βόμβα σε club στον Πρωταρά: Στο κελί για 8 ημέρες ο 31χρονος – Οι κατηγορίες που τον βαραίνουν

Κατερίνα Στικούδη: «Κεκλεισμένων των θυρών» η βάφτιση του δεύτερου γιου της

LIVE: «Το Ιράν δεν σχεδιάζει άμεσα αντίποινα εναντίον του Ισραήλ» - Ρίχνουν τους τόνους Τεχεράνη και Τελ Αβίβ

Νέος συναγερμός σήμανε σε ολόκληρη τη Μέση Ανατολή, μετά τις αναφορές αμερικανικών ΜΜΕ για επίθεση του Ισραήλ στο Ιράν με πυραύλους. Το ThemaOnline σας μεταφέρει τις εξελίξεις