Από τριάρα σε… τριάρα η Μίλαν!

Με μπροστάρη τον Πιάτεκ που ισοφάρισε το ρεκόρ του Μπίρχοφ, η Μίλαν έριξε τρίτη συνεχόμενη τριάρα στο πρωτάθλημα αυτή τη φορά στην Έμπολι (3-0).

Πάει… τρένο η Μίλαν!

Με τον Κρίστοφερ Πιάτεκ να… ντύνεται Όλιβερ Μπίρχοφ (σσ. ο μόνος παίκτης μετά τον Μπίρχοφ που σκοράρει στα πρώτα τέσσερα ματς πρωταθλήματος από τη στιγμή που μεταγράφηκε στην ομάδα), οι «ροσονέρι» έριξαν τρίτη σερί τριάρα, αυτή τη φορά στην Έμπολι (3-0) και μείωσαν τη διαφορά από την Ίντερ στον έναν βαθμό. Μάλιστα, αυτό ήταν το τρίτο διαδοχικό εντός έδρας ματς των Μιλανέζων που κράτησαν το μηδέν στην άμυνα, κάτι που είχε να συμβεί από τον Μάιο του 2014.

Μετά από ένα «σκάρτο» πρώτο ημίχρονο, στο οποίο η Μίλαν ήταν καλύτερη αλλά δυσκολευόταν να βρει τον δρόμο προς την τελική εστία, η ομάδα του Τζενάρο Γκατούζο «χτύπησε» στην επανάληψη και σε λιγότερο από 20 λεπτά καθάρισε το ματς. Ο Πιάτεκ στο 49’ με κοντινό πλασέ μετά το γύρισμα του Τσαλχάνογλου άνοιξε το σκορ, για να έρθει δύο λεπτά αργότερα ο Κεσί, μετά την ασίστ του Καστιγέχο, να γράψει το 2-0 με… τσιμπητό πλασέ! Και στο 67ο λεπτό ο Καστιγέχο έγινε σκόρερ, εκμεταλλευόμενος την πάσα του Κόντι για να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα.

Πηγή: sport-fm.gr

Δημοτικές Εκλογές: Στις 3232 οι υποψηφιότητες - Δείτε αναλυτικά ανά Δήμο και Επαρχία

Ο Γενικός Έφορος Εκλογών ανακοινώνει ότι σήμερα, από τις 8:30 π.μ. μέχρι και τις 12:30 μ.μ., υποβλήθηκαν στους Εφόρους Εκλογής οι υποψηφιότητες για τα αξιώματα των Προέδρων των Συμβουλίων των Επαρχιακών Οργανισμών Αυτοδιοίκησης, Δημάρχων, Αντιδημάρχων, Δημοτικών Συμβούλων και Μελών Σχολικών Εφορειών. Η όλη διαδικασία κύλησε ομαλά, χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα.