ΔΙΕΘΝΗ

Nίκη για την Άρσεναλ

Η Άρσεναλ ξεπέρασε γρήγορα το σοκ της μεσοβδόμαδης εντός έδρας ήττα 1-3 από την Μονακό για το Champions League και με τη νίκη , έστω με αρκετό ιδρώτα 2-0 επί της Έβερτον στο «Εμιρέιτς» επέστρεψε στην 3η θέση της Premier League

Με τη σειρά τους οι Λονδρέζοι απείλησαν στο 25’ με την κεφαλιά του Ζιρού όμως μετά την σέντρα του Σάντσες να είναι άστοχη. Όμως έξι λεπτά πριν από το φινάλε του πρώτου μέρους ο Γάλλος διεθνής επιθετικός  έπειτα από κόρνερ κατάφερε να στείλει  με γυριστό σουτ την μπάλα στα δίκτυα του Χάουαρντ για το 1-0 με το 4ο του γκολ σ’ ισάριθμα παιχνίδια κόντρα στην Έβερτον.

Στο 76’ ο Λένον έχασε τεράστια ευκαιρία όταν η προβολή του από το ύψος της μικρής περιοχής έστειλε την μπάλα πάνω στον Κολομβιανό γκολκίπερ των  Λονδρέζων που και στο τελευταίο 10λεπτο πρόσθεσε μία ακόμα καλή επέμβαση στο ενεργητικό του διώχνοντας προ του Λουκάκου.

Τη νίκη της ομάδας του Αρσέν Βενγκέρ σφράγισε στο 89’ ο Ροζίτσκι   με σουτ και τη βοήθεια κόντρας.

Πανίκος Θεοδοσίου

Έπεσε από τον δεύτερο όροφο οικίας 56χρονος - Κρίσιμα στο Νοσοκομείο

Χειροπέδες σε 31χρονο για έκρηξη σε υποστατικό στον Πρωταρά

Πασχαλινά αυγά από «χρυσάφι» - Γιατί ανεβαίνουν οι τιμές του κακάο; Οι λόγοι, το ποσοστό και η νόσος του μαύρου λοβού

Δρόμος Πάφου-Πόλης: Έμεινε στα χαρτιά η ολοκλήρωση της Α’ φάσης λόγω καθυστερήσεων - Εν αναμονή αποφάσεων

Εκλογές 2024: Τα μηνύματα του εκλογικού σώματος και η χαλαρή ψήφος

Χάρης Βαρθακούρης: «Απέρριπτα όλους τους στίχους που έφερνε ο πατέρας μου»

LIVE: «Το Ιράν δεν σχεδιάζει άμεσα αντίποινα εναντίον του Ισραήλ» - Ρίχνουν τους τόνους Τεχεράνη και Τελ Αβίβ

Νέος συναγερμός σήμανε σε ολόκληρη τη Μέση Ανατολή, μετά τις αναφορές αμερικανικών ΜΜΕ για επίθεση του Ισραήλ στο Ιράν με πυραύλους. Το ThemaOnline σας μεταφέρει τις εξελίξεις