Διπλό και σε θέση βολής από την κορυφή ο Εθνικός – Πολλά γκολ στα παιχνίδια της β΄ κατηγορίας (αποτελέσματα)

Με πέντε αναμετρήσεις συνεχίστηκε σήμερα η 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος Β΄ κατηγορίας.

Ο Εθνικός Άχνας κέρδισε στη Χλώρακα τον Ακρίτα με 1-3 και μείωσε στον ένα βαθμό από την κορυφή όπου είναι ο Ολυμπιακός, ο οποίος έχασε χθες εντός έδρας από τον Άρη.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ των αγώνων του Σαββάτου…

Καρμιώτισσα Πολεμιδιών – Αναγέννηση Δερύνειας 1-4 (76΄ Χριστοφή – 45΄ Νικολάου, 74΄ , 81΄ Ράνος, 90+2΄ Ευσταθίου)

81΄ ΚΟΚΚΙΝΗ: Δεύτερη κίτρινη στον Κυριάκου

Ακρίτας Χλώρακας – Εθνικός Άχνας 1-3 (29΄ Μεχντί – 20΄ Πιντσέλι, 35΄ Μαρκόσκι, 84΄ Ιγκόρ)

Αγία Νάπα – ΜΕΑΠ 1-1 (85΄ Ζαννέτου – 90+5΄ Μούζουρος)

Ονήσιλλος Σωτήρας – Διγενής Ορόκλινης 3-1 (41΄, 70΄  Αμεσάν, 57΄ Κάστανος – 58΄ Πιτσιλλίδης)

ΠΑΕΕΚ – ΑΕΖ 3-3 (8΄ Ντα Σίλβα, 41΄, 68΄Χ’  Τοφή – 34΄ πέν. 78΄ πέν. Γκονζάλες, 87΄ Μπαγκούρα)

Χθες στις δύο πρώτες αναμετρήσεις της αγωνιστικής είχαμε τις εκτός έδρας νίκες με το ίδιο σκορ, 0-2, του Άρη επί του Ολυμπιακού και της Ομόνοιας Αραδίππου επί του ΘΟΪ Λακατάμιας.

Η αγωνιστική ολοκληρώνεται την Κυριακή με τον αγώνα ΑΣΙΛ – Οθέλλος.

Η ενημέρωση από την ιστοσελίδα της ΚΟΠ:

Ο Εθνικός Άχνας νίκησε εκτός έδρας τον Ακρίτα Χλώρακας με 3-1 στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας και πλησίασε την κορυφή στον ένα βαθμό.

Η αυλαία άνοιξε ψες με τις εκτός έδρας νίκες του Άρη και της Ομόνοιας Αραδίππου επί του Ολυμπιακού και του ΘΟΪ Λακατάμιας αντίστοιχα με 2-0.

Ο Εθνικός πέρασε σήμερα νικηφόρα από τη Χλώρακα και με το 3-1 σε βάρος του Ακρίτα πλησίασε τον Ολυμπιακό στον ένα βαθμό.

Στο 20ο λεπτό ο Εθνικός με απευθείας κτύπημα φάουλ του Πιντσέλι άνοιξε το σκορ. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 29′ με τον Μεχντί και στο 35′ ο Μαρκόφσκι έδωσε ξανα προβάδισμα στους φιλοξενούμενους. Πέντε λεπτά πριν από το τέλος ο Ιγκόρ διαμόρφωσε το 3-1 για τον Εθνικό.

Η πρώτη τετράδα: Ολυμπιακός 57 βαθμοί, Εθνικός Άχνας 56, Άρης 53, Οθέλλος Αθηαίνου 47 βαθμοί.

ΑΣΙΛ – Οθέλλος Αθηαίνου

Μας τα... χαλάει ο καιρός - Σε ισχύ κίτρινη προειδοποίηση για ισχυρές καταιγίδες και χαλάζι

Ζίζυρος, σακκουλλοδρομίες και άλλα 10 παραδοσιακά παιχνίδια του Πάσχα στην Κύπρο - Διατηρούνται αναλλοίωτα στο πέρασμα του χρόνου

Γρίπη των πτηνών και σε… αγελάδες: Πώς και πότε μεταδίδεται στον άνθρωπο - Απαντά στο «Τ» ο Δρ. Καραγιάννης

Επεισοδιακή νύχτα στη Λεμεσό - Έκαψαν περιπολικό και επιτέθηκαν σε αστυνομικούς

Υπ.Μεταφορών στο «T»: Η Τοπική Αυτοδιοίκηση θα λειτουργήσει σύστημα καμερών για παράνομη στάθμευση - Οι λεπτομέρειες

Ιωάννα Τούνη: Δείχνει στους ακολούθους της τις εξωτικές διακοπές της - Δείτε φωτογραφίες

«Βράζει» η Αστυνομία μετά την επίθεση 100 κουκουλοφόρων - Συστάθηκε ειδικό κλιμάκιο, ψάχνουν τους δράστες

Σε εξέλιξη βρίσκονται οι έρευνες της Αστυνομίας για τον εντοπισμό των ατόμων που χθες βράδυ επιτέθηκαν σε μέλη της Αστυνομίας και προκάλεσαν ζημιές σε περιπολικά, στην περιοχή του Ύψωνα Λεμεσού. Σε δηλώσεις τους ο εκπρόσωπος Τύπου της αστυνομίας Λεμεσού Λευτέρης Κυριάκου, ανέφερε ότι έχει συσταθεί κλιμάκιο, το οποίο αξιολογεί τεκμήρια και μαρτυρίες.