«Σόκαρε» την Τότεναμ η Μπράιτον

Η Μπράιτον πήρε μία μεγάλη νίκη για την 21η αγωνιστική της Premier League επικρατώντας 1-0 της Τότεναμ χάρη σε γκολ του Τροσάρ από το 17ο λεπτό.

Μία μεγάλη βαθμολογική ανάσα πήρε η Μπράιτον. Οι γλάροι επικράτησαν 1-0 της Τότεναμ χάρη στο γκολ του Τροσάρ στο 17′. Η ομάδα του Μουρίνιο ηττήθηκε για δεύτερο σερί παιχνίδι και έτσι έμεινε στους 33 πόντους μαζί με Τσέλσι και Έβερτον στην έκτη θέση. Από την άλλη, η Μπράιτον είναι στο +7 από την επικίνδυνη ζώνη πλέον.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 17ο λεπτό της αναμέτρησης. Ο Γκρος κινήθηκε στα δεξιά, γύρισε προς την καρδιά της μεγάλης περιοχής εκεί που βρισκόταν ο Λεάντρο Τροσάρ για να στείλει την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

Οι γηπεδούχοι στο πρώτο μέρος συνέχιζαν να είναι ανώτεροι, όμως δεν κατάφεραν να πετύχουν κάποιο άλλο τέρμα, με τον Ζοσέ Μουρίνιο να είναι προβληματισμένος από την ομάδα του.

Στο δεύτερο μέρος, η Μπράιτον διαχειρίστηκε το προβάδισμά της, με την Τότεναμ να μην βρίσκει λύσεις στο τελευταίο τέταρτο του γηπέδου. Έτσι, το σκορ δεν άλλαξε μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα.

ΜΠΡΑΪΤΟΝ: Σάντσες, Γουέμπστερ, Ντανκ, Γουάιτ, Μαρτς, Άλιστερ, Μπισούμα, Γκρος, Φέλτμαν, Τροσάρ, Μοπέ

ΤΟΤΕΤΑΜ: Λιορίς, Σάντσες, Αλντερβάιρελντ, Ρόντον, Σισόκο, Εντομπελέ, Χόιμπιεργκ, Ντέιβις, Μπέιλ, Σον, Μπέρχβαϊν

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 21ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ:
Σάββατο 30 Ιανουαρίου

Έβερτον – Νιούκαστλ 0-2 (73′ 90+3′ Γουίλσον)

Κρίσταλ Πάλας – Γουλβς 1-0 (60′ Εζέ)

Μάντσεστερ Σίτι – Σέφιλντ Γιουνάιτεντ 1-0 (9′ Ζεζούς)

Γουέστ Μπρομ – Φούλαμ 2-2 (47′ Μπάρτλεϊ, 66′ Περέιρα / 10′ Ρέιντ, 77′ Καβαλέιρο)

Άρσεναλ – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 0-0

Σαουθάμπτον – Άστον Βίλα 0-1 (41′ Μπάρκλεϊ)

Κυριακή 31 Ιανουαρίου

Τσέλσι – Μπέρνλι 2-0 (40′ Αθπιλικουέτα, 84′ Αλόνσο)

Λέστερ – Λιντς 1-3 (13′ Μπαρνς / 15′ Ντάλας, 70′ Μπάμφορντ, 84′ Χάρισον)

Γουέστ Χαμ – Λίβερπουλ 1-3 (87′ Ντόουσον / 57′ 68′ Σαλάχ, 84′ Βαινάλντουμ)

Μπράιτον – Τότεναμ 1-0 (17′ Τροσάρ)

Πηγή: Sport24.gr

The post «Σόκαρε» την Τότεναμ η Μπράιτον appeared first on Thema Sports.

Δημοτικές Εκλογές: Στις 3232 οι υποψηφιότητες - Δείτε αναλυτικά ανά Δήμο και Επαρχία

Ο Γενικός Έφορος Εκλογών ανακοινώνει ότι σήμερα, από τις 8:30 π.μ. μέχρι και τις 12:30 μ.μ., υποβλήθηκαν στους Εφόρους Εκλογής οι υποψηφιότητες για τα αξιώματα των Προέδρων των Συμβουλίων των Επαρχιακών Οργανισμών Αυτοδιοίκησης, Δημάρχων, Αντιδημάρχων, Δημοτικών Συμβούλων και Μελών Σχολικών Εφορειών. Η όλη διαδικασία κύλησε ομαλά, χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα.