Google Play Store Apple Store
World News Media Themasports Socialista lifenewscy

Ανοίγει η αυλαία της 25ης με ΜΑΧΗ στο «Αμμόχωστος» – Πρόγραμμα και ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

13.02.2021
00:00
Αθλητικά

Ανοίγει σήμερα η αυλαία της 25ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Α΄ κατηγορίας με την αναμέτρηση που ξεκινάει η ώρα 19:00 στο «Αμμόχωστος» όπου ο Ερμής θα υποδεχθεί την Ομόνοια.

Σάββατο, 13 Φεβρουαρίου

18:00 ΕΡΜΗΣ Αραδίππου Vs ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας
Στάδιο:  N. PAPAS GROUP – Αμμόχωστος Επιστροφή
Διαιτητής: Νικολάου Γιώργος
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Μαρίνου Μιχάλης
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Ευαγόρου Ευαγόρας
4ος Διαιτητής: Κώστα Ροβέρτος
VAR:Σωτηρίου Λούκας
AVAR: Εγγλέζου Νίκος
Παρατηρητής: Γερασίμου Παναγιώτης

Ο Ερμής είναι στη 12η θέση με 24 βαθμούς, ενώ η Ομόνοια στη 2η θέση με 50 βαθμούς.

Από αύριο (Κυριακή 14-02-2021) μέχρι και την Τρίτη (16-02-2021) η 25η αγωνιστική θα έχει δύο αγώνες την ημέρα.

Συνοπτικά το πρόγραμμα με τις τηλεοπτικές μεταδόσεις έχει ως εξής:

Σάββατο, 13 Φεβρουαρίου
18:00 Ερμής – Ομόνοια (Cablenet)

Κυριακή, 14 Φεβρουαρίου
16:00 Καρμιώτισσα – Ολυμπιακός (Cablenet)
18:30 ΑΠΟΕΛ – Νέα Σαλαμίνα (Cablenet)

Δευτέρα, 15 Φεβρουαρίου
17:00 ΑΕΚ – Εθνικός (Primetel)
19:00 ΑΕΛ – Απόλλων (Cytavision)

Τρίτη, 16 Φεβρουαρίου
17:00 Δόξα – Πάφος (Cytavision)
19:00 Ε.Ν. Παραλιμνίου – Ανόρθωση (Cytavision)

Η Κυπριακή Ομοσπονδία Ποδοσφαίρου πέρα από τους διαιτητές του σημερινού αγώνα, ανακοίνωση και τους «άρχοντες» για το επόμενο διήμερο (Κυριακή και Δευτέρα).

Κυριακή, 14 Φεβρουαρίου

16:00 ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ Πολεμιδιών Vs ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λ/σιας
Στάδιο: «ΣΤΕΛΙΟΣ ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ»
Διαιτητής: Σωτηρίου Λούκας
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Τζιωρτζής Όμηρος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Γεωργίου Χαράλαμπος
4ος Διαιτητής: Χατζηγεωργίου Παναγιώτης
VAR: Θεουλή Χρυσοβαλάντης
AVAR: Δημητριάδης Μάριος
Παρατηρητής:  Δημητρίου Αντρέας

18:30  ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας Vs Ν. ΣΑΛΑΜΙΝΑ Αμ/στου
Στάδιο:  Γ.Σ.Π
Διαιτητής: Δημητρίου Βασίλης
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Εγγλέζου Νίκος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Σωκράτους Κυριάκος
4ος Διαιτητής: Νεοφύτου Νεόφυτος
VAR: Χριστοδούλου Κυριάκος
AVAR: Σωτηρίου Μιχάλης
Παρατηρητής: Ιωάννου Μιχάλης

Δευτέρα, 15 Φεβρουαρίου

17:00 ΑΕΚ Λάρνακας Vs ΕΘΝΙΚΟΣ Αχνας
Στάδιο: ΑΕΚ ARENA
Διαιτητής: Χριστοδούλου Κυριάκος
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Γεωργίου Παύλος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Λαζάρου Ιωάννης
4ος Διαιτητής: Αντωνίου Μάριος
VAR: Σολωμού Δημήτρης
AVAR: Πέτρου Πέτρος
Παρατηρητής: Γεωργίου Ανδρέας

19:00 ΑΕΛ Λεμεσού Vs ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού
Στάδιο: ΤΣΙΡΕΙΟ
Διαιτητής: Χριστοφή Τιμόθεος
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Σωτηρίου Μιχάλης
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Καλογήρου Μάριος
4ος Διαιτητής: Φελλάς Κωνσταντίνος
VAR: Νικολάου Γιώργος
AVAR: Μαρίνου Μιχάλης
Παρατηρητής: Τσαγγάρης Μάριος

Η βαθμολογία μετά από 24 αγωνιστικές έχει ως εξής: 

1.ΑΠΟΛΛΩΝ 51
2.ΟΜΟΝΟΙΑ 50
3.ΑΕΛ 49
4.ΑΝΟΡΘΩΣΗ 45
5.ΑΕΚ 38
6.ΔΟΞΑ 29
7.ΠΑΦΟΣ FC 28
8.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 28
9.ΑΠΟΕΛ 27
10.ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 26
11.ΕΝΠ 24
12.ΕΡΜΗΣ 24
13.ΕΘΝΙΚΟΣ 22
14.ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 18

Σε ότι αφορά το πρόγραμμα της 26ης αγωνιστικής, τελευταίας της κανονικής περιόδου του πρωταθλήματος, αυτό έχει ως εξής:

Η ΚΟΠ ανακοινώνει το πρόγραμμα της 26ης αγωνιστικής, της τελευταίας αγωνιστικής της πρώτης φάσης του Πρωταθλήματος Cyta.

Παρασκευή 19 Φεβρουαρίου
Νέα Σαλαμίνα – Καρμιώτισσα Πολεμιδιών 17:00
Ολυμπιακός – ΑΕΚ 19:00

Σάββατο 20 Φεβρουαρίου
Ανόρθωση – Δόξα Κατωκοπιάς 16:00
Ομόνοια – ΑΠΟΕΛ 18:30

Κυριακή 21 Φεβρουαρίου
Εθνικός Άχνας – ΑΕΛ 16:00
Απόλλων – ΕΝ Παραλιμνίου 18:30

Δευτέρα 22 Φεβρουαρίου
Πάφος FC – Ερμής Αραδίππου 19:00

 

The post Ανοίγει η αυλαία της 25ης με ΜΑΧΗ στο «Αμμόχωστος» – Πρόγραμμα και ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ appeared first on Thema Sports.

Διαβάστε Περισσότερα στο: Themasports.com