«Τρίποντο» με… άγχος για την Παρί Σεν Ζερμέν

Με γκολ του Κεν στο 76ο λεπτό, η Παρί Σεν Ζερμέν επικράτησε 2-1 τη Νις και επέστρεψε –έστω και προσωρινά- στην κορυφή.

Την επαφή με την κορυφή διατήρησε η Παρί Σεν Ζερμέν!

Η Νις έβαλε δύσκολα στους πρωτευουσιάνους, αλλά εκείνοι κατάφεραν να επικρατήσουν 2-1 και να ανέβουν –έστω και προσωρινά- στην πρώτη θέση μαζί με τη Λιλ.

Σε ρόλο… λυτρωτή για την ομάδα του Ποτσετίνο ήταν ο Κεν, ο οποίος με το δικό του τέρμα έδωσε ξανά το προβάδισμα στους Παριζιάνους, στο 76′.

Η Παρί είχε ανοίξει το σκορ με τον Ντράξλερ στο 22ο λεπτό, ενώ στο 50’ ο Λόπες είχε ισοφαρίσει για τους φιλοξενούμενους.

Με την ήττα αυτή, οι Νικαιώτες εξακολουθούν να βλέπουν την έξοδο στην Ευρώπη με το… κιάλι, καθώς παρέμειναν στη 13η θέση με 29 βαθμούς και στο -9 από την 5η Ρεν (38β.).

The post «Τρίποντο» με… άγχος για την Παρί Σεν Ζερμέν appeared first on Thema Sports.

Ανθρωπιστική βοήθεια: Αναχώρησε από Λάρνακα το σκάφος Jennifer για Γάζα

Αναχώρησε απόψε από το λιμάνι της Λάρνακας το σκάφος Jennifer φορτωμένο με ανθρωπιστική βοήθεια, όπως δήλωσαν στο ΚΥΠΕ αρμόδιες πηγές.