Η Πάλας «έκλεψε» το διπλό με γκολάρες (ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ)

PREMIER LEAGUE-25η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΜΠΡΑΪΤΟΝ-ΚΡΙΣΤΑΛ ΠΑΛΑΣ: 1-1

Γήπεδο: AMEX Stadium

Τεράστιο διπλό με 2-1 πήρε η Πάλας στη έδρα της Μπράιτον, πετυχαίνοντας δύο πανέμορφα γκολ.

Στο 8ο λεπτό το σουτ του Αλσάτε κόπηκε από τον Γουόρντ, ενώ στο 19’ ο Φέλτμαν έκανε το σουτ που κόντραρε στον Κουγιατέ κι έφυγε έξω.

Τελικά στο 28ο λεπτό, ο Αγιού έκανε όμορφη ενέργεια και γύρισμα από δεξιά και ο Ματετά με απίθανο τακουνάκι έγραψε το 1-0! Στο 34ο λεπτό το νέο σουτ του Φέλτμαν πέρασε ελάχιστα έξω.

Η Μπράιτον πίεσε στην επανάληψη και στο 55’ ο Φέλτμαν με σουτ μέσα από την περιοχή έγραψε το 1-1. Στο 61ο λεπτό ο Γκουαΐτα πραγματοποίησε διπλή επέμβαση σε σουτ των Μπερν και Γουέλμπεκ ενώ στο 64’ ο Γουέλμπεκ έχασε το κοντρόλ σε ιδανική θέση.

Στο 70’ ο Λαλάνα έκανε το σουτ που πέρασε λίγο έξω και στο 75’ ο ίδιος έχασε νέα μεγάλη ευκαιρία ενώ στο 89’ ο Κέιχιλ έσωσε μετά από πλασέ του Τζαχανμπάκς. Και στο 90+5’ ο Τάουνσεντ έβγαλε τη σέντρα από αριστερά και ο Μπεντεκέ με φοβερό σουτ στην κίνηση στο 2ο δοκάρι, έγραψε το 1-2.

ΜΠΡΑΪΤΟΝ: Σάντσεθ, Φέλτμαν, Μπερν, Ντανκ, Γουάιτ, Γκρος (81’ Τζαχανμπάκς), Μπισουμά, ΜακΆλιστερ (68’ Λαλάνα), Τροσάρ, Μοπέ, Αλσάτε (46’ Γουέλμπεκ)

ΠΑΛΑΣ: Γκουαΐτα, Κέιχιλ, Γουόρντ, Μίτσελ, Κουγιατέ, Μιλιβόγιεβιτς, Τάουνσεντ, Αγιού, Εζέ (90+1′ ΜακΚάρθι), Ρίντεβαλντ, Ματετά (76’ Μπεντεκέ).

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

The post Η Πάλας «έκλεψε» το διπλό με γκολάρες (ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ) appeared first on Thema Sports.

Έπεσε από τον δεύτερο όροφο οικίας 56χρονος - Κρίσιμα στο Νοσοκομείο

Κεντρικές Φυλακές: «Τσάκωσαν» το κρατούμενο που είχε αποδράσει – Πού εντοπίστηκε

Πασχαλινά αυγά από «χρυσάφι» - Γιατί ανεβαίνουν οι τιμές του κακάο; Οι λόγοι, το ποσοστό και η νόσος του μαύρου λοβού

Δρόμος Πάφου-Πόλης: Έμεινε στα χαρτιά η ολοκλήρωση της Α’ φάσης λόγω καθυστερήσεων - Εν αναμονή αποφάσεων

Βόμβα σε club στον Πρωταρά: Στο κελί για 8 ημέρες ο 31χρονος – Οι κατηγορίες που τον βαραίνουν

Κατερίνα Στικούδη: «Κεκλεισμένων των θυρών» η βάφτιση του δεύτερου γιου της

LIVE: «Το Ιράν δεν σχεδιάζει άμεσα αντίποινα εναντίον του Ισραήλ» - Ρίχνουν τους τόνους Τεχεράνη και Τελ Αβίβ

Νέος συναγερμός σήμανε σε ολόκληρη τη Μέση Ανατολή, μετά τις αναφορές αμερικανικών ΜΜΕ για επίθεση του Ισραήλ στο Ιράν με πυραύλους. Το ThemaOnline σας μεταφέρει τις εξελίξεις