Ανέβηκε 3η και κουνά σεντόνι η Σεβίλλη (ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ)

LA LIGA-24η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΟΣΑΣΟΥΝΑ-ΣΕΒΙΛΛΗ: 0-2

Γήπεδο: Ελ Σαδάρ

Η Σεβίλλη ξεπέρασε την ήττα από την Ντόρτμουντ, πέρασε με 2-0 από την έδρα της Οσασούνα και ανέβηκε στην 3η θέση.

Στο 4ο μόλις λεπτό η κεφαλιά του Όιερ σταμάτησε στο δοκάρι του Μπόνο, ενώ στο 13’ ο Ερέρα είπε όχι σε σουτ του Μουνίρ και τελικά στο 19’ μετά από κόρνερ ο Ντιέγκο Κάρλος με κεφαλλιά έκανε το 0-1.

Στο 21’ ο Ρουμπέν Γκαρσία αστόχησε από κοντά όπως και ο Μουνίρ στο 40’ ενώ στο 49’ το σουτ του Σούσο πέρασε μόλις έξω.

Τελικά στο 49ο λεπτό ο Φερνάντο σέντραρε από αριστερά και ο Ντε Γιονγκ με όμορφο τακουνάκι έκανε το 0-2. Στο 64ο λεπτό ο Μουνίρ έκανε το γύρισμα αλλά ο Ντε Γιονγκ δε βρήκε την μπάλα για λίγο, ενώ στο 74’ το σουτ του Καγέρι πέρασε ελάχιστα έξω. Στο 81ο λεπτό ο Πάπου Γκόμες έπιασε φοβερό μακρινό σουτ αλλά αστόχησε για λίγο.

ΟΣΑΣΟΥΝΑ: Σέρχιο Ερέρα, Αριδάνε, Νταβίντ Γκαρσία, Όιερ (66’ Τόρες), Νάτσο Βιδάλ (79’ Ινίγο Πέερεθ), Τόρο, Μανού Σάντσεθ, Ρουμπέν Γκαρσία (66’ Καγέρι), Μονκαγιόλα, Μπούντιμιρ (82’ Αντριάν Λόπεθ), Μπάρχα (66’ Μπράσανατς)

ΣΕΒΙΙΛΗ: Μπόνο, Νάβας, Κάρλος, Κουντέ, Ρεκίκ, Φερνάντο, Χορδάν (86’ Γκουντέλι), Τόρες (66’ Βιδάλ), Σούσο (66’ Ράκιτιτς), Μουνίρ (78’ Εν Νεσιρί), Ντε Γιονγκ (78’ Πάπου Γκόμες)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

The post Ανέβηκε 3η και κουνά σεντόνι η Σεβίλλη (ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ) appeared first on Thema Sports.

Έπεσε από τον δεύτερο όροφο οικίας 56χρονος - Κρίσιμα στο Νοσοκομείο

Κεντρικές Φυλακές: «Τσάκωσαν» το κρατούμενο που είχε αποδράσει – Πού εντοπίστηκε

Πασχαλινά αυγά από «χρυσάφι» - Γιατί ανεβαίνουν οι τιμές του κακάο; Οι λόγοι, το ποσοστό και η νόσος του μαύρου λοβού

Δρόμος Πάφου-Πόλης: Έμεινε στα χαρτιά η ολοκλήρωση της Α’ φάσης λόγω καθυστερήσεων - Εν αναμονή αποφάσεων

Βόμβα σε club στον Πρωταρά: Στο κελί για 8 ημέρες ο 31χρονος – Οι κατηγορίες που τον βαραίνουν

Κατερίνα Στικούδη: «Κεκλεισμένων των θυρών» η βάφτιση του δεύτερου γιου της

LIVE: «Το Ιράν δεν σχεδιάζει άμεσα αντίποινα εναντίον του Ισραήλ» - Ρίχνουν τους τόνους Τεχεράνη και Τελ Αβίβ

Νέος συναγερμός σήμανε σε ολόκληρη τη Μέση Ανατολή, μετά τις αναφορές αμερικανικών ΜΜΕ για επίθεση του Ισραήλ στο Ιράν με πυραύλους. Το ThemaOnline σας μεταφέρει τις εξελίξεις