Τη Γενική Διευθύντρια του Υπουργείου Υγείας, Δρ. Χριστίνα Γιαννάκη, τίμησαν, ο καθηγητής Afek και η διευθυντική ομάδα του νοσοκομείου Sheba Tel HaShomer στο Τελ Αβίβ, κατά τη διάρκεια επίσκεψής της, για την πολύχρονη προσφορά της στη Δημόσια Υγεία.
Η κα. Γιαννάκη μίλησε στην εκπομπή του Sigma «Μεσημέρι και κάτι» και είπε μεταξύ άλλων πως «έμαθα σε αυτή τη ζωή όσο ζω να δίνω τη ψυχή μου για τον συνάνθρωπο. Το Υπουργείο ανταποκρίνεται σε όλους. Είμαστε 38 χρόνια στη Δημόσια Υπηρεσία. Όσο ζω καταθέτω τη ψυχή μου για τον συνάνθρωπό μου. Εμείς στο Υπουργείο αποστέλλουμε περιστατικά που είναι σοβαρά στο εξωτερικό. Το κάθε τι μπορεί να λυθεί με διάλογο και μπορούμε να γίνουμε καλύτεροι. Το να βοηθάς έναν άρρωστο δεν είναι ρουσφέτι, είναι προσφορά».
Υπενθυμίζεται ότι η κα Γιαννάκη, δέχθηκε τα συγχαρητήρια από τους συναδέρφους της, οι οποίοι αναγνώρισαν το σημαντικό έργο που επιτελεί όλα αυτά τα χρόνια στην Κύπρο, από τη θέση της Γενικής Διευθύντριας.
Δείτε το βίντεο
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ:
• «Έσβησε» κατάδικος των Κεντρικών Φυλακών - Εν αναμονή της νεκροτομής επί της σορού του
• Ανείπωτη θλίψη - «Έφυγε» η μικρή Έλενα Νικολάου - Η συγκινητική παράκληση της οικογένειας
• Συγκινεί η Ιλάειρα Ζήση: Η φωτογραφία της κόρης της και το μήνυμα όλο νόημα
Ακολουθήστε το Tothemaonline.com στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις