Όποιου του μέλλει να πνιγεί, ποτέ του δεν πεθαίνει, λέει ο σοφός λαός και η ρήση βρίσκει την απόλυτη επιβεβαίωσή της στην περίπτωση ενός άνδρα από τη Χίλη.
Ο Σεμπάστιαν Ρέγες έπεσε από τον 17ο όροφο μιας πολυκατοικίας, κοινώς από ύψος σαράντα μέτρων. Κατέληξε στο υπόστεγο ενός πάρκινγκ κι αυτό ήταν που αποδείχτηκε σωτήριο για τη ζωή του 23χρονου.
Η κάμερα ασφαλείας παρακείμενου κτιρίου κατέγραψε τη βουτιά στο κενό.Παρότι ο νεαρός παρέμεινε χωρίς τις αισθήσεις του για ώρα, δεν υπέστη κάποια εγκεφαλική βλάβη από την πτώση παρά μόνο κάταγμα στη λεκάνη.
Αναρρώνει εκτός κινδύνου σε νοσοκομείο.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ:
• «Έσβησε» κατάδικος των Κεντρικών Φυλακών - Εν αναμονή της νεκροτομής επί της σορού του
• Ανείπωτη θλίψη - «Έφυγε» η μικρή Έλενα Νικολάου - Η συγκινητική παράκληση της οικογένειας
• Συγκινεί η Ιλάειρα Ζήση: Η φωτογραφία της κόρης της και το μήνυμα όλο νόημα
Ακολουθήστε το Tothemaonline.com στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις