Σπουδαίο τρίποντο για τον Ολυμπιακό, με τον Έσελινκ να σκοράρει και πάλι - Η εικόνα του αγώνα

Ο Ολυμπιακός πήρε σπουδαίο τρίποντο κόντρα στην Καρμιώτισσα. Με τα γκολ των Καλίλι και Έσελινκ έφυγε με το διπλό από το Τσίρειο.

Στα πρώτα στάδια του αγώνα ο Ολυμπιακός, πατούσε αρκετά καλύτερα από την Καρμιώτισσα. Στο 11ο λεπτό άνοιξε το σκορ, μετά από κάθετη πάσα του Χέντρικς στον Καλίλι, με τον Σουηδό να περνά τον Σπόλιαριτς και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

Στην συνέχεια του πρώτου ημιχρόνου ο Ολυμπιακός χωρίς να απειληθεί ιδιαίτερα κράτησε το υπέρ του αποτέλεσμα μέχρι και το τέλος του ημιχρόνου. Στην τελευταία φάση του ημιχρόνου ο Ολυμπιακός έχασε τεράστια ευκαιρία για το 0-2, αφού ο Σάλι δεν κατάφερε να νικήσει τον Σπόλιαριτς από τα έντεκα βήματα.

Διαβάστε τη συνέχεια στο ThemaSports.

Πρόκληση πυρκαγιών: Πως να προστατεύσουμε τα δάση μας – Οι επιπτώσεις, οι δυσκολίες και ο σεβασμός που πρέπει να δείχνουμε

Σε διαθεσιμότητα ο Διευθυντής της Υπ.Μεταλλειών - Ζήτησε ανάκληση όλων των αδειών η Παναγιώτου

Βρέθηκαν για ώρες στο σημείο της απόπειρας φόνου οι ανακριτές – Η κατάσταση της υγείας του θύματος

Στον Αρχηγό Αστυνομίας με οδηγίες ΓΕ για ποινική διερεύνηση το πόρισμα για χειραγώγηση αγώνων ποδοσφαίρου

Πέντε νέες κάμερες θα τεθούν σε λειτουργία στη Λεμεσό - Πότε θα αρχίσουν να γράφουν

LIVE: Σε εξέλιξη η υποβολή υποψηφιοτήτων για  Δημάρχους, Αντιδημάρχους και Δημοτικούς Συμβούλους

LIVE: Σε εξέλιξη η υποβολή υποψηφιοτήτων για Δημάρχους, Αντιδημάρχους και Δημοτικούς Συμβούλους

Πραγματοποιείται σήμερα Πέμπτη 25 Απριλίου, η υποβολή υποψηφιοτήτων για τις εκλογές ανάδειξης Προέδρων Επαρχιακών Οργανισμών Αυτοδιοίκησης, Δημάρχων, Αντιδημάρχων, Δημοτικών Συμβούλων και Μελών Σχολικών Εφορειών. Το ThemaOnline σας μεταφέρει τη διαδικασία.