«Διάβασε» ο Σα και σκόραρε! Βασικός με Λαϊφη, αλλά… (video)

> style="text-align: justify"> >

Για την πρεμιέρα του Βελγικού πρωταθλήματος η Στάνταρ Λιέγης, ομάδα όπου προπονητής είναι ο Σα Πίντο, με ποδοσφαιριστές τουυς Κωνσταντίνο Λαϊφη και Ορλάντο Σα, εξήλθε ισόπαλη εκτός έδρας 1-1 με τη Μέχελεν.

Στο 7ο λεπτό οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Στέφαν Ντράζιτς, για να έρθει στο επόμενο λεπτό η άμεση αντίδραση και το γκολ της ισοφάρισης από τον Ορλάντο Σα.

Από το 8ο λεπτό μέχρι το φινάλε το σκορ δεν άλλαξε.

Έτσι η ομάδα των Λαϊφη και Σα, δύο παικτών που ήταν στο βασικό σχήμα της ομάδας τους στο Βέλγιο, δεν ξεκίνησε νικηφόρα το νέο πρωτάθλημα.

Δείτε το βίντεο με το γκολ του «διαβασμένου» της φάσης Σα:

>Διαβάστε Περισσότερα στο: Themasports.com

Tελικός Champions League: Η Βασίλισσα Ρεάλ απέκτησε το 15ο αστέρι της!

Η Ρεάλ Μαδρίτης επιβεβαίωσε γιατί είναι η βασίλισσα του παγκοσμίου ποδοσφαίρου. Η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι επικράτησε με 2-0 της Ντορντμουντ στον τελικό του Champions League και σήκωσε στον ουρανό του Γουέμπλεϊ το 15ο τρόπαιο της!