Στάση… Σασουόλο για Νάπολι, νίκη με ανατροπή για Κιέβο – ΒΙΝΤΕΟ

Η Νάπολι γλίτωσε το… κάζο απέναντι στην μαχητική Σασουόλο (1-1) με αυτογκόλ του Ροτζέιρο στο 83ο λεπτό, ενώ η Κιέβο έκανε σπουδαία ανατροπή εναντίον της Σαμπντόρια μέσα σε 17′ και κέρδισε με 2-1.

Η Νάπολι μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση και μόλις στο 7ο λεπτό της αναμέτρησης απείλησε με τον… συνήθη ύποπτο, Λορένζο Ινσίνιε, να κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή και τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων να μπλοκάρει.

Οι «Παρτενοπέι» είχαν συντριπτική κατοχή, όμως δεν κατάφεραν να σκοράρουν και το… πλήρωσαν καθώς στο 22ο λεπτό η Σασουόλο άνοιξε το σκορ, μετά από κόρνερ και κεφαλιά του Φεντερίκο Πελούζο που βρήκε στο αριστερό δοκάρι του Πέπε Ρέινα, ο 24χρονος Ματέο Πολιτάνο με σουτ από κοντά, έκανε το 1-0 για την ομάδα του Γκιουζέπε Ιατσίνι το οποίο ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος η Σασουόλο ήταν καλύτερη και είχε αρκετές ευκαιρίες να πετύχει και δεύτερο τέρμα για να σφραγίσει του τρεις βαθμούς χωρίς όμως να τα καταφέρει.

Στο 80′ ο Ροτζέριο έστειλε την μπάλα στα δύχτια της ομάδας του και ισοφάρισε για τη Νάπολι, μετά από ωραία σέντρα του Μάριο Ρουί έδωσε τον βαθμό στην ομάδα του Μαουρίτσιο Σάρι, που όμως παραμένει στο -1 από την κορυφή και την Γιουβέντους που αντιμετωπίζει στις 21:45 την Μίλαν.

Κιέβο Βερόνα – Σαμπντόρια 2-1

Η Κιέβο Βερόνα έκανε μεγάλη ανατροπή επί της Σαμπντόρια μέσα σε 17′ και κατάφερε να πάρει τρεις πολύτιμους βαθμούς στην μάχη που κάνει για να κρατηθεί στην μεγάλη κατηγορία.

Η Σαμπντόρια είχε καταφέρει να πάρει το προβάδισμα στο πρώτο μέρος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του πολύπειρου επιθετικού, Φάμπιο Κουαλιαρέλα στο 28′.

Ο Λούκας Κάστρο στο 62ο λεπτό έκανε το 1-1 με ωραία κεφαλιά μετά από σέντρα του Γκιατσερίνι, ενώ ο ίδιος παίκτης από εκτελεστής έγινε δημιουργός με τον έμπειρο μέσο, Περπαρίμ Χετεμάι στο 79′ με κεφαλιά και αυτός να διαμορφώνει το τελικό 2-1 και την Κιέβο Βερόνα να είναι πλέον +6 από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Κάλιαρι-Τορίνο 0-4
(61’ Φαλκέ, 65’ Λιάγιτς, Ανσάλντι, Όμπι)

Λάτσιο-Μπενεβέντο 6-2
(19’, 68’ Ιμόμπιλε, 60’ Καϊσέντο, 66’ ντε Φράι, 83’ Λούκας Λέιβα, 90+1’ πεν. Αλμπέρτο – 23’ Κατάλντι, 51’ Γκιγέρμε)

Σασουόλο-Νάπολι 1-1
(22’ Πολιτάνο – 80’ αυτ. Ροτζέριο)

Κιέβο-Σαμπντόρια 2-1
(62’ Κάστρο, 79’ Χετεμάι – 26 πέν. Κουαλιαρέλα)

Μίλαν-Σασουόλο (21:45)

Σοβαρές καταγγελίες κατά αεροπορικών εταιρειών: Από καθυστερήσεις και βάρος αποσκευών μέχρι αλλαγές - Όσα πρέπει να ξέρετε

Θα καταταγείς στον στρατό; Όλα όσα πρέπει να γνωρίζεις – Οι σημαντικές ημερομηνίες και οι εκπαιδεύσεις που θα ακολουθήσουν

Τροχαίο στη Λευκωσία - Στο νοσοκομείο τέσσερα πρόσωπα

Απόπειρα φόνου στην Ανθούπολη: Ξανά στο Δικαστήριο οι 10 συλληφθέντες - Σήμερα η απόφαση για κράτηση

Τραγωδία στη Λεμεσό - Απεβίωσε 30χρονος ενώ έπαιζε ποδόσφαιρο

Φουντώνει η μάχη των ευρωεκλογών - Η επίθεση του Νικόλα κατά ΕΛΑΜ - Η ενόχληση του ΔΗΣΥ για τις κινήσεις Χριστοδουλίδη

Με εντατικούς ρυθμούς μπαίνουν τα επιτελεία των κομμάτων στην τελική ευθεία για τις εκλογές της 9ης Ιουνίου.