Νωρίς – νωρίς με ΕΚΤΕΛΕΣΤΗ Φακούντο Περέιρα το… ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ – Πέντε γκολ στο Α΄ ημίχρονο

Με δύο γρήγορα γκολ του Φακούντο Περέιρα ο Απόλλωνας προηγείται στο ημίχρονο του πρώτου προημιτελικού κυπέλλου Κύπρου της Καρμιώτισσα Πάνω Πολεμιδιών με 1-4.

Στο 3ο λεπτό και στο 7ο, πρώτα με κεφαλιά και μετά με κοντινό πλασέ, ο Αργεντίνος ποδοσφαιριστής του Απόλλωνα έστειλε την μπάλα στα δίκτυα της Καρμιώτισσας Πάνω Πολεμιδιών και έκανε το 0-2 στο παιχνίδι που γίνεται στο ΓΣΖ.

Αυτό ώθησε τον Απόλλωνα να παίξει πιο ήρεμα, να ελέγξει το παιχνίδι και να προσπαθεί να σημειώσει και άλλα τέρματα.

Κάτι που κατάφερε με τον Καραγιόλ στο 26ο λεπτό, όπου έκανε το 0-3.

Η Καρμιώτισσα Πάνω Πολεμιδιών κατάφερε να μειώσει το σκορ στο 29ο λεπτό με τον Νεοφύτου, αλλά ο Απόλλωνας είχε τη νέα… απάντηση, με τον Φαουπάλα με κοντινή προβολή στο 32ο λεπτό να κάνει το 1-4, σκορ ημιχρόνου.

Πατήστε εδώ για να δείτε τη ζωντανή ενημέρωση του β΄ ημιχρόνου…

Ανθρωπιστική βοήθεια: Αναχώρησε από Λάρνακα το σκάφος Jennifer για Γάζα

Αναχώρησε απόψε από το λιμάνι της Λάρνακας το σκάφος Jennifer φορτωμένο με ανθρωπιστική βοήθεια, όπως δήλωσαν στο ΚΥΠΕ αρμόδιες πηγές.