Πως έχει η βαθμολογία μετά την 4η αγωνιστική στον β΄ όμιλο – Πρόγραμμα 5ης αγωνιστικής

Ολοκληρώθηκε η 4η αγωνιστική της β΄ φάσης του πρωταθλήματος Α΄κατηγορίας το βράδυ της Πρωταπριλιάς 2019.

Η Ανόρθωση κέρδισε για τον β΄ όμιλο την Αλκή Ορόκλινη με 3-0 στο «Αντώνης Παπαδόπουλος».  Σκόραραν για την Ανόρθωση οι Μπεσάτ (5ο λεπτό), Ντούρις (22ο λεπτό) και Πράνιτς (30ο λεπτό).

Την Κυριακή (31/03) η Δόξα Κατωκοπιάς κέρδισε με 0-4 τον Ερμή Αραδίππου στο «Αμμόχωστος». Τρία γκολ για την ομάδα της Κατωκοπιάς σημείωσε ο Μπατίν (53΄, 74΄ πέναλτι, 83΄) και ένα ο Ασαμόα (5΄).

Το Σάββατο (30/03), η Πάφος FC κέρδισε εκτός έδρας την Ένωση Νέων Παραλιμνίου με 1-2. Πρωταγωνιστής της νίκης ο Κουλς, που πέτυχε και τα δύο τέρματα (στο 4ο και 10ο λεπτό), ενώ για την ΈΝΠ μείωσε στο 57ο λεπτό ο Μηνάς Αντωνίου.

Έτσι, με το πέρας της 4ης αγωνιστικής της β΄ φάσης του πρωταθλήματος, η βαθμολογία για τον β΄ όμιλο έχει ως εξής: