Πρωταθλήτρια στο Φούτσαλ η ΑΕΚ, κέρδισε τον ΠΑΟ στα πέναλτι στον τελευταίο τελικό!

Η ΑΕΚ αναδείχθηκε πρωταθλήτρια της Futsal Super League, καθώς επικράτησε του Παναθηναϊκού στα πέναλτι στο 5ο παιχνίδι της σειράς και έκανε το 3-2 στη σειρά των τελικών.

Μάλιστα, οι «πράσινοι» βρέθηκαν να προηγούνται με 0-2 στο παιχνίδι, αλλά οι «κιτρινόμαυροι» κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 2-2 στην επανάληψη.

O Παναθηναϊκός άνοιξε το σκορ μόλις ο οποίος μόλις στο 8ο λεπτό με τον Παουρή και «πάγωσε» το (κατάμεστο) κλειστό του Καματερού ενώ δυο λεπτά πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, μετά από κεφαλιά του Στρατή έγινε το 0-2.

Στην επανάληψη, η ΑΕΚ και στο 28ο λεπτό ο Αρτινός με ωραίο σουτ μείωσε σε 2-1. Δεν πρόλαβε να περάσει καν ένα λεπτό και με γκολ του Ντάτη η ΑΕΚ έκανε το 2-2 μέσα σε πραγματική αποθέωση από τον κόσμο.

Στα έξι λεπτά της παράτασης, το παιχνίδι άνοιξε, αλλά καμία από τις δυο ομάδες δεν μπόρεσε να φτάσει σε κάποιο γκολ, με αποτέλεσμα ο τελικός να κριθεί στα πέναλτι.

Εκεί, ο πορτιέρο της ΑΕΚ, Θεοφίλου ήταν καθοριστικός, καθώς με τις δικές του δύο αποκρούσεις, χάρισε τη νίκη και το τρόπαιο στην ομάδα του.

Παρασύρθηκε από όχημα πεζός στην Πάφο – Μεταφέρθηκε στο Νοσοκομείο – Η κατάσταση της υγείας του

Χειροπέδες σε 10 πρόσωπα για σωρεία αδικημάτων έξω από την ΑΔΕ Λεμεσού - Τραυματίστηκε αστυνομικός και μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο

Η κροτίδα που στιγμάτισε τη ζωή του Κώστα: «Άνοιξα τα μάτια μου και έλειπαν τρία δάχτυλα» - Συγκλονιστικές εικόνες

Συμπλοκή νεαρών στη Λευκωσία: Χειροπέδες σε 18χρονο - Στην κατοχή του μαχαίρια και ναρκωτικά - Ανήλικος μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο

Πάσχα: Αναλυτικά το εορταστικό ωράριο καταστημάτων - Πότε θα είναι ανοιχτά και πότε κλειστά

Famagusta: Δάφνη και Τεύκρος κάνουν το επόμενο βήμα στη σχέση τους