Νίκη-ανάσα για Σασουόλο

Μετά το εκτός έδρας 2-2 με τη νεοφώτιστη, Λέτσε, η ομάδα του Ρομπέρτο Ντε Τζέρμπι είχε βρεθεί σε απόσταση βολής από τη ζώνη του υποβιβασμού, όμως λύγισε την Μπολόνια στην Εμίλια-Ρομάνια και μπορεί να νιώθει καλύτερα.

Ο Καπούτο άνοιξε το σκορ στο 34′ και στην επανάληψη ο Μπογκά έκανε για τους Neroverdi το 2-0, το οποίο δεν έμεινε για πολύ αφού στο επόμενο λεπτό ο Ορσολίνι μείωσε σε 2-1 για τους φιλοξενούμενους. Το τελικό 3-1 με το δεύτερο γκολ του διαμόρφωσε για την Σασουόλο στο 75′ ο Καπούτο.

Με αυτή τη νίκη, η Σασουόλο, που είχε για δεύτερο σερί ματς βασικό τον 23χρονο Ελληνα αριστερό μπακ, Γιώργο Κυριακόπουλο, πέρασε πάνω από την Μπολόνια στον πίνακα της Serie A.

Πηγή: Sdna.gr

Ανασκόπησε τις δράσεις για 2024 σε ειδική συνεδρία το Υπουργικό Συμβούλιο - Δείτε βίντεο

Την εξέλιξη των 88 δράσεων που ανακοίνωσε στις αρχές του χρόνου για το 2024 ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας Νίκος Χριστοδούλιδης, εξέτασε σε ειδική συνεδρίασή του το Υπουργικό Συμβούλιο, το απόγευμα της Δευτέρας.