Ξεκίνησε χθες, 19 Φεβρουαρίου, η λειτουργία των εξωτερικών Πνευμονολογικών Ιατρείων στο νέο ανακαινισμένο κτίριο της Πνευμονολογικής - Φυματιολογικής Κλινικής στο Νοσοκομείο Τροόδους.
Πρόκειται για μια ιδιαίτερα σημαντική εξέλιξη, η οποία αποτελεί συνέχεια των προσπαθειών που καταβάλλονται για περαιτέρω αναβάθμιση των παρεχόμενων ιατρικών υπηρεσιών από Νοσηλευτήρια και Κέντρα Υγείας, ιδιαίτερα στις ορεινές περιοχές της χώρας μας. Αποτελεί ένα πρώτο, σημαντικό βήμα στην προσπάθεια αναβάθμισης των υποδομών του Νοσοκομείου Τροόδους.
Τα εξωτερικά Πνευμονολογικά Ιατρεία θα λειτουργούν πέντε ημέρες την εβδομάδα, 08:00 -15:00. Τα περιστατικά θα τυγχάνουν διαχείρισης από τέσσερις πνευμονολόγους.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ:
• «Έσβησε» κατάδικος των Κεντρικών Φυλακών - Εν αναμονή της νεκροτομής επί της σορού του
• Ανείπωτη θλίψη - «Έφυγε» η μικρή Έλενα Νικολάου - Η συγκινητική παράκληση της οικογένειας
• Συγκινεί η Ιλάειρα Ζήση: Η φωτογραφία της κόρης της και το μήνυμα όλο νόημα
Ακολουθήστε το Tothemaonline.com στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις