Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα U21: Ισπανία – Βέλγιο, Ιταλία – Πολωνία

Με το συναρπαστικό 2-1 της Γαλλίας επί της Αγγλίας ολοκληρώθηκε η πρώτη αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος U21 που διεξάγεται στα γήπεδα της Ιταλίας και του Σαν Μαρίνο με τη συμμετοχή δώδεκα ομάδων.

Η Αγγλία άνοιξε το σκορ στο 54ο λεπτό, οι Γάλλοι ισοφάρισαν στο 89′ και πήραν τη νίκη στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων με αυτογκόλ. Στο άλλο παιχνίδι που αφορούσε τον τρίτο όμιλο η Ρουμανία νίκησε με το επιβλητικό 4-1 την Κροατία.

Αποτελέσματα & Συνέχεια
Για τον πρώτο όμιλο στην πρεμιέρα είχαμε  Πολωνία – Βέλγιο 3-2 και Ιταλία – Ισπανία 3-1.

Σήμερα θα διεξαχθούν οι αγώνες Ισπανία – Βέλγιο (19:30) και Ιταλία – Πολωνία (22:00).

Για το δεύτερο όμιλο Σερβία – Αυστρία 0-2, Γερμανία – Δανία 3-1. Στις 20 Ιουνίου θα διεξαχθούν οι αγώνες Δανία – Αυστρία και Γερμανία – Σερβία.

Η συνέχεια στον τρίτο όμιλο είναι προγραμματισμένη στις 21 Ιουνίου με τους αγώνες Αγγλία – Ρουμανία και Γαλλία – Κροατία.

**Στην ημιτελική φάση θα προκριθούν οι πρώτες ομάδες των ομίλων και η καλύτερη δεύτερη και οι αγώνες θα διεξαχθούν στις 27 Ιουνίου. Ο μεγάλος τελικός θα διεξαχθεί την Κυριακή 30 Ιουνίου.

Ανθρωπιστική βοήθεια: Αναχώρησε από Λάρνακα το σκάφος Jennifer για Γάζα

Αναχώρησε απόψε από το λιμάνι της Λάρνακας το σκάφος Jennifer φορτωμένο με ανθρωπιστική βοήθεια, όπως δήλωσαν στο ΚΥΠΕ αρμόδιες πηγές.