Δραματικό φινάλε με νίκη του ΑΠΟΕΛ επί της Ομόνοιας!

Νίκη του ΑΠΟΕΛ με 6-5 στο αποψινό ντέρμπι με την Ομόνοια / Αραράτ και τερμάτισε πρώτο στην πρώτη φάση του Πρωταθλήματος Futsal.

Το παιχνίδι στο Λευκόθεο είχε συναρπαστική εξέλιξη και οι φίλοι του αθλήματος (μεταδόθηκε απευθείας από τη Cytavision) παρακολούθησαν εξαιρετικό θέαμα από τις δύο ομάδες.

Με τη νίκη του το ΑΠΟΕΛ τερματίζει πρώτο στην πρώτη φάση και η Ομόνοια / Αραράτ που γνώρισε την πρώτη της φετινή ήττα, τερματίζει δεύτερη.

Το πρώτο ημίχρονο έληξε ισόπαλο 4-4 με τη φιλοξενούμενη ομάδα να προηγείται με 3-1 και το ΑΠΟΕΛ να φτάνει στο 4-3, όμως λίγο πριν από το φινάλε ο Σέζαρ συνεργάστηκε με τον Κωνσταντίνο Ανδρέου και ισοφάρισε σε 4-4.

Τα άλλα τέρματα της Ομόνοιας / Αραράτ πέτυχαν οι Μανώλη (2) και Στυλιανού, ενώ για το ΑΠΟΕΛ στο πρώτο ημίχρονο σκόραραν οι Λεάντρο, Ζενάριο, Σοροκάπα και Σάββας Ομήρου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Κωνσταντίνος Ανδρέου έδωσε προβάδισμα στην Ομόνοια / Αραράτ και λίγο αργότερα ο Αλεξίου ισοφάρισε σε 5-5. Το 6-5 υπέρ του ΑΠΟΕΛ διαμόρφωσε με δυνατό σουτ ο Χρίστος Χριστοοδύλου λίγο πριν τη λήξη του ντέρμπι.

Στο τελευταίο δευτερόλεπτο του αγώνα ο τερματοφύλακας του ΑΠΟΕΛ Κωνσταντίνου εξουδετέρωσε σωτήρια κοντινό σουτ του Μανώλη.

8   Ε. Ν. ΘΟΙ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑΣ 12 0 0 12 17 108 0

Μετά την ολοκλήρωση της πρώτης φάσης του Πρωταθλήματος Futsal και σύμφωνα με την Προκήρυξη θα έχουμε τη διεξαγωγή των play offs ως ακολούθως:

1η αγωνιστική Play Offs
Προκρίνεται η ομάδα που θα φτάσει πρώτη στις δύο νίκες και το πρόγραμμα θα διεξαχθεί ως εξής:

Αγώνας 1: 1ος – 8ος
Αγώνας 2: 2ος – 7ος
Αγώνας 3: 3ος – 6ος
Αγώνας 4: 4ος – 5ος

2η αγωνιστική Play Offs
Προκρίνεται η ομάδα που θα φτάσει πρώτη στις τρεις νίκες και το πρόγραμμα θα διεξαχθεί ως εξής:

Αγώνας 5: Νικητής 1 – νικητής 4
Αγώνας 6: Νικητής 2 – νικητής 3

Σημειώνεται ότι ο πρώτος αγώνας θα διεξάγεται στην έδρα της ομάδας που τερμάτισε ψηλότερα στην πρώτη φάση του Πρωταθλήματος.

3η αγωνιστική Play Offs
Πρωταθλήτρια θα αναδειχτεί η ομάδα που θα φτάσει πρώτη στις τρεις νίκες. Σημειώνεται ότι ο πρώτος αγώνας θα διεξάγεται στην έδρα της ομάδας που τερμάτισε ψηλότερα στην πρώτη φάση του Πρωταθλήματος.

«Τσάκωσαν» άνδρα στη Λευκωσία με πυροβόλο όπλο και σφαίρες και του πέρασαν χειροπέδες

Eurovision 2024: Οριστικά εκτός τελικού η Ολλανδία - Η ανακοίνωση και η πρώτη αντίδραση του τραγουδιστή - Βίντεο

Τα έσοδα και οι δαπάνες του κράτους το πρώτο τρίμηνο του 2024 - Πόσα ξόδεψε και πόσα έβαλε στα ταμεία

Με μια βαλίτσα στο χέρι οι Κύπριοι – Πού σπατάλησαν τα περισσότερα χρήματα και ποιοι οι κυριότεροι λόγοι ταξιδιών

Δικηγόροι Μοναχών: Τους καταβλήθηκαν οι μισθοί τους μετά από οδηγίες του Ησαΐα

«Πνίγεται» στη σκόνη η Κύπρος - Οι μετρήσεις σε κάθε πόλη και η περιοχή με τη μεγαλύτερη συγκέντρωση

Υπόθεση Θανάση Νικολάου: Ζητά ακύρωση του πορίσματος της θανατικής ανακρίτριας ο Σταυριανού

Το πόρισμα της θανατικής ανακρίτριας για την υπόθεση του Εθνοφρουρού Θανάση Νικολάου είδε χθες (10/05) το φως της δημοσιότητας.