Ήττα για την ομάδα του Κρίστιανσεν, αγνοεί την νίκη εδώ και έξι ματς!

Η Λιντς του Τόμας Κρίστιανσεν δέχτηκε βαριά εντός έδρας ήττα με 1-4 από την Κάρντιφ για την 30η αγωνιστική της δεύτερης κατηγορίας στην Αγγλία.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 9ο λεπτό με τον Κάλουμ ενώ στο 41′ του παιχνιδιού έγινε το 0-2 για την Κάρντιφ με δράστη τον Τζούνιορ. Δεν έφτανε τον Κρίστιανσεν και την ομάδα του που έχαναν με δύο γκολ διαφορά, στο 45+4′ έμειναν και με ποδοσφαιριστή πιο λίγο καθώς ο Γκαετάνο αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Στο αμέσως επόμενο λεπτό και πριν κλείσει το πρώτο μέρος, η Κάρντιφ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3 με σκόρερ τον Μόρινσον. Η Λιντς μείωσε σε 1-3 στο 54ο λεπτό του παιχνιδιού με αυτογκόλ του Σολ και το τελειωτικό κτύπημα για το συγκρότημα του Κρίστιανσεν ήρθε στο 88′ με δράστη τον Άντονυ που έγραψε το τελικό 1-4.

Βαριά ήττα λοιπόν για την Λιντς που εδώ και έξι αγωνιστικές αγνοεί την νίκη και έπεσε στην 10η θέση με 44 βαθμούς.

Το Ισραήλ πιθανόν θα προτείνει στη Χαμάς συμφωνία για την απελευθέρωση 20 ομήρων

Καταγγελία στο «T»: Διευθυντής στη Λεμεσό άφησε στάσιμη μαθήτρια με εγχείρηση καρδιάς και κρίσεις πανικού

Θερμή αέρια μάζα και σκόνη επηρεάζουν την Κύπρο - Δείτε ζωντανά την εξέλιξη του καιρού το Σαββατοκύριακο

Αυξήθηκαν οι αφίξεις τουριστών τον Μάρτιο – Ποιοι τουρίστες προτίμησαν την Κύπρο

Ξεκίνησε επίσημα η προεκλογική εκστρατεία - Οι διπλές εκλογές - Πολιτική «χαμηλών ταχυτήτων»

Η Κύπρος εισέρχεται και επίσημα πλέον στην προεκλογική εκστρατεία για τις διπλές εκλογές της 9ης Ιουνίου.