Ούτε τώρα το Αμβούργο, αποβλήθηκε ο Παπαδόπουλος (video)

Χωρίς νίκη για όγδοο παιχνίδι στη Μπουντεσλίγκα έμεινε το Αμβούργο, που παραχώρησε ισοπαλία 1-1 στο Ανόβερο και παραμένει κάτω από την επικίνδυνη ζώνη. Αποβλήθηκε στις καθυστερήσεις ο Παπαδόπουλος.

Δεν λέει να σηκώσει κεφάλι το Αμβούργο.

Η ομάδα του Κυριάκου Παπαδόπουλου, ο οποίος ξεκίνησε βασικός, αλλά αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα στις καθυστερήσεις, παραχώρησε ισοπαλία 1-1 στο Ανόβερο, στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Μπουντεσλίγκα και παρέμεινε κάτω από την επικίνδυνη ζώνη. Η ομάδα της Βόρειας Γερμανίας έχει να γευτεί τη χαρά της νίκης από τις 26 Νοεμβρίου, ενώ οι φιλοξενούμενοι παρέμειναν χωρίς τρίποντο για τρίτο σερί παιχνίδι.

Πάντως, με βάση την εικόνα του αγώνα, το αποτέλεσμα ήταν δίκαιο. Οι φιλοξενούμενοι που ήταν ανώτεροι στο πρώτο ημίχρονο, προηγήθηκαν με τέρμα του Φόσουμ στο 37’ και οι γηπεδούχοι, που ανέλαβαν περισσότερες πρωτοβουλίες στο δεύτερο, δικαιώθηκαν, ισοφαρίζοντας στο 86’ με τον Κόστιτς.