Ο παικταράς Νέμετς έκανε τη διαφορά σε ένα ισορροπημένο Α΄ ημίχρονο

Ολοκληρώθηκε το Α΄ ημίχρονο στο «Στέλιος Κυριακίδης», στην αναμέτρηση της Πάφου με αντίπαλο τον Ερμή για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος Α΄ κατηγορίας, με τους γηπεδούχους να προηγούνται στο σκορ με 1-0.

Το πρώτο μέρος ήταν ισορροπημένο και κύλησε στη μετριότητα, ειδικά στα πρώτα 30 λεπτά, με ελάχιστές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες.

Η κρισιμότητα του αγώνα, ανάγκασε τις δύο ομάδες σε ένα παιχνίδι με πολλή τακτική και δύναμη, με την Πάφο όμως να κυκλοφορεί καλύτερα τη μπάλα και να φτάνει στο γκολ στο 42΄ με τον παικταρά Νέμετς, έπειτα από ασίστ του Σιρόκ.